TRAMER 2. EL OTO SORGULAMA
TRAMER araçların kaza durumları hakkında bilgi alınabilen bir resmi kuruluştur. TRAMER üzerinden bilgi almak isteyen kişiler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmalıdır. Kurum tarafından sunulan hizmetlerde kişilerin SMS üzerinden bilgi alması mümkün olurken, SMS servisi için de belirli kurallar getirilmiştir.

TRAMER 2. el oto sorgulama gibi farklı işlemlerde kullanılabilir durumdadır. 2. El aracı bulunan kişiler aracın geçmiş dönemlerdeki kaza durumunu öğrenmek için 2. el oto sorgulama yapabilir. Aynı şekilde ikinci el bir araç almak isteyen kişiler de TRAMER 2. el oto sorgulama yaparak aracın kazaları konusunda net ve resmi bilgileri görüntüleyebilir.

2. el oto sorgulama işlemlerinde araç plakasının bilinmesi yeterlidir. Plaka bilgisinin 5664’e kısa mesaj olarak gönderilmesi sayesinde kişilerin araçlar hakkında bilgi alması mümkün olmaktadır. Gönderilen mesaja gelecek yanıt, aracın tüm kazaları hakkında kişilere bilgi vermektedir. Bu açıdan TRAMER 2. el oto sorgulama işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirilirken kişilerin istediği araç hakkında bilgi alması da sağlanmaktadır.

hasar

Online olarak kazalar için bilgi alınabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin hizmetlerinden yararlanması bu konuda zorunludur. Sunulan hizmetlerde herhangi bir hatanın oluşmaması adına kişilerin sorgulama detaylarına dikkat etmesi ve uygun bir şekilde mesaj göndermesi gerekmektedir. Bu sayede çok kısa süre içerisinde istenilen bilgilere ulaşılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*