TC İLE ARAÇ SORGULAMAarac

Kişilerin araçlar hakkında bilgi alması için uygulamaya bağlı olarak TC kimlik numarası da girmesi gerekebilmektedir. TC kimlik numarasının girilmesi gereken işlemler iki tanedir. Bu hizmetler ise şöyle;

  • Emniyet Genel Müdürlüğü online trafik cezası sorgulama ve otopark borcu sorgulama uygulaması
  • Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi trafik cezası sorgulama ve motorlu taşıtlar vergisi ödeme uygulaması

İki uygulama dışında araç sorgulama yapılarak çeşitli konularda bilgi alınabilecektir. Fakat bu uygulamalarda kişilerin TC bilgisi istenmemektedir. Bu nedenle TC ile araç sorgulama konusunda belirtilen iki uygulama üzerinden işlem yapılması gerekmektedir.

EGM TC İle Araç Sorgulama

TC ile araç sorgulama konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü sitesine giriş yapıldığında sitedeki alanda kişilerden ilk olarak TC bilgisi istenecek ve aynı zamanda ad soyadı gibi kimlik bilgilerinin de sorgulama alanına girilmesi istenecektir.

Araç Otopark Sorgulama

Bu işlemlerin sonrasında ise açılacak yeni formun doldurulması sonrasında kişilerin işlemlerine devam ederek ecza bilgilerine ulaşması gerekmektedir. Böylece EGM üzerinden TC ile araç sorgulama işlemleri tamamlanmış olacaktır.

EGM TC İLE ARAÇ SORGULAMA İÇNİ TIKLAYINIZ

GİB TC İle Araç Sorgulama

GİB üzerinden yapılacak TC ile araç sorgulama işlemlerinde ise kişilerin plaka bilgisi ile birlikte TC bilgisini girmesi gerekmektedir. Gerekli bilgilerin girilmesinin ardından ise sistem tarafından ceza bilgileri gibi detaylara ulaşılması mümkün olacak ve ekranda yer alacak menüden bu seçimlerin yapılması gerekmektedir.

mtv sorgulama

TC ile araç sorgulama sonucunda araçların ceza bilgilerine erişim sağlanacaktır. Fakat araçlar ile ilgili diğer bilgiler ulaşılmak isteniyorsa, kişilerin bu konuda diğer araç sorgulama hizmetlerinden yararlanması ve bilgi alması gerekecektir. Diğer hizmetler için ise verilen bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

GİB TC İLE ARAÇ SORGULAMA İÇNİ TIKLAYINIZ


3 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*