SÜRÜCÜ BELGESİ CEZA PUANI SORGULAMAceza
ceza

Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemleri kişilerin sürücü belgelerine kesilen cezalar için bilgi sağlamaktadır. Mevzuatlar dahilinde hatalı bir şekilde trafikte işlem yapan sürücülerin trafik cezalarının yanında sürücü belgesi ceza puanı alması da mümkündür. Bu tür durumlar hakkında bilgi almak isteyenlerin ise sürücü belgesi ceza puanı sorgulama yapması yeterli olmaktadır. Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemlerinin ücretsiz bir şekilde yapılabilir durumda olması, istenilen ve ihtiyaç olduğu zaman bilgi alınmasını mümkün kılmaktadır. Bu bakımdan belirtilen adımları takip ederek siz de sorgulama yapabilirsiniz.

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Nasıl Sorgulanır?

Sürücü belgesi ceza puanı sorgulamak için ilk olarak aşağıdaki bağlantı üzerinden e devlete giriş yapılması gerekmektedir. E devlet girişi sonrasında ise aşağıdaki gibi bir ekran görülecektir.

ceza

Bu bölümde kişilerin sürücü belgesi ceza puanı sorgulamak hizmetinden yararlanması için üyelik girişi yapması gerektiği belirtilmektedir. Kimliğimi şimdi doğrula bölümüne tıklayarak, doğrulama işlemlerine geçiş yapabilirsiniz. Doğrulama sonrasında ise aşağıdaki gibi bir form açılacaktır.

ceza

Formun doldurulması için kişilerin ehliyetin üzerinde yer alan numarayı girmesi gerekmektedir. Numaranın girilmesinin ardından il ve ilçe seçimi yapılarak bilgi giriş tamamlanmalıdır. Bilgi girişi tamamlanınca ise sorgula butonuna tıklanması ile birlikte herhangi bir sorun kalmadan sorgulama yapılmış olacaktır. Giriş işlemlerinde kişilerin herhangi bir şekilde hata yapmaması halinde ilgili sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemleri de yapılmış olacaktır.

Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemlerini belirtilen şekilde yapacak kişilerin herhangi bir sorunla karşılaşması mümkün olmazken, kişiler istediği zaman e devlet üzerinden kullanıma sunulan sürücü belgesi ceza puanı sorgulamak hizmetinden yararlanabilecektir. Sizler de adımları takip ederek herhangi bir ceza puanınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

SÜRÜCÜ BELGESİ CEZA PUANI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*