SİGORTA SUİSTİMAL İHBAR SORGULA
Sigorta hizmetlerinde vatandaşın güvence altına alınması temel hizmet mantığı olarak öne çıkıyor olsa da modern toplum yaşantısı içerisinde her dal ve alana özel uygulanan sigorta türleri bulunuyor. Ancak günümüzde pek çok sigorta türünde kasıtlı veya kasıtsız olarak sigorta suiistimalleri söz konusu olabiliyor. Bu durum sigorta hizmetlerinin yasadışı olarak kullanımına yol açtığından günümüzde bu alanda önemli yaptırımlar bulunuyor.

Sigorta Suiistimal İhbar Girişi

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Başbakanlık bünyesinde Türkiye genelinde tüm sigorta şirketlerini ve sundukları sigorta çeşitlerini kapsamı altına alır. Türkiye’de sigorta alanında merkezi bir kurum olarak hizmet veren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ile tüm sigorta bilgi alım ve sorgulamalarını kolaylıkla gerçekleştirebilmek mümkündür. Özellikle internet hizmetleri ile vatandaşa önemli kolaylıklar sağlıyor. Günümüzde sigorta suiistimal ihbar girişi uygulaması ile kasıtlı veya kasıtsız sigortanın amacı dışında kullanılması halinde online olarak bildirimde bulunulabiliyor. SGBM web sayfasında bulunan ‘ Sigorta Suiistimal İhbar Girişi’ ekranından 7/24 ihbarda bulunulabiliyor.

Sigorta-Suistimal-Ihbar-Sorgula

Sigorta Suiistimal İhbar Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ‘Sigorta Suiistimal İhbar Girişi’ ekranından yapılan kasıtlı veya kasıtsız sigorta suiistimallerine ilişkin ihbarın durum ve sonuç bilgilerini de yine internetten öğrenebilmek mümkündür. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin ‘Sigorta Suiistimal İhbar Sorgula’ ekranından kolay bir şekilde sonuç bilgisi alınabiliyor. Bu ekranda ihbar sonuç bilgisi için girilmesi gerekenler ise;

-Bildirim no
-Kullanıcı sorgu şifre şeklinde listeleniyor. Ayrıca güvenlik kodu doğrulamasıyla kolayca sonuç bilgisine ulaşılabiliyor.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*