SAĞLIK VE SEYAHAT SİGORTASI
Sigortacılık alanında yaşanan gelişmeler, insanların yaşamlarının her alanında olduğu gibi seyahatlerini de güvence altına alabilmelerine olanak sağlıyor. İnsanların yaşamlarının farklı alanlarında karşılaştığı sorun ve ihtiyaçlara yönelik olarak sigorta şirketleri tarafından çeşitli analizler sonucunda oluşturulan sigorta hizmetleri ile yaşamın her alanını güvence altına almak mümkün hale geliyor. Özellikle son yıllarda sağlık ve seyahat sigortası son derece yoğun şekilde tercih ediliyor.

Sağlık ve Seyahat Sigortası Nedir?

Günümüzde insanların hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatlerini olumsuz durumlara karşı güvence altına alabilmesine olanak sağlayan popüler bir sigorta türüdür. Sağlık ve seyahat sigortası ile birlikte seyahatler esnasında sigortalının karşılaşabileceği hastalık, kaza ve valiz kaybı gibi pek çok risklerin güvence altına alınabilmesini sağlıyor. Günümüzde Avrupa ülkeleri (Schengen Vizesi)’ne yapılacak yurtdışı seyahatleri için ön şart olması nedeni ile yurtdışı seyahat sigortası vize sigortası olarak da biliniyor.

Sağlık ve Seyahat Sigortası Süresi

Sigorta şirketleri tarafından insanların sağlık ve seyahat sigortası süresi konusunda rahat bir şekilde hareket edebilme özgürlüğünü sağlıyor. Özellikle günümüzde 1 haftalık sağlık ve seyahat sigortası süreleri bulunurken, 1 yıla kadar uzanan farklı periyot alternatifleri de bulunuyor. Bu durum sağlık ve seyahat sigortası ücretlendirmesi açısından da önemli değişikliklere yol açar.

seyahat

Sağlık ve Seyahat Sigortası Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi web portalında ‘Sağlık/Seyahat Poliçe Sorgulama’ ekranında;

*Sigortalı kimlik tipi
*Sigortalı kimlik no bilgileri kesinlikle girilmesi gerekiyor. 2 farklı sorgulama yöntemiyle de herhangi bir sorgulama yöntemi kullanılarak sağlık/seyahat sigortası sorgulama işlemi tamamlanabiliyor.

*Kimlik bilgileri ile sorgulama (Doğum tarihi, Aile sıra no, Cilt no)
*Poliçe bilgileri ile sorgulama (Poliçe no, Yenileme no) bilgileri girilerek sağlık ve seyahat poliçe bilgisine ulaşılabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*