PLAKADAN İSİM SORGULAMA
Araç plakaları üzerinden yapılacak sorgulamalar ile araçlar hakkında pek çok detay öğrenilebilir. Bu bakımdan kişilerin araçlar ile ilgili yapacağı işlemlerde online olarak sunulan hizmetleri değerlendirmesi ve bu hizmetler doğrultusunda bilgi alması yeterli olacaktır. Araç sorgulama uygulamaları farklı siteler üzerinden kullanıma sunulduğu için kişilerin yapacakları işlemlere göre uygulama sayfalarına erişim sağlaması gerekir. Bu sayede açılacak sorgulama formu üzerinden yapılacak bilgi girişi ile araçlar hakkındaki güncel durum görüntülenebilir.

Kişiler araçlar ile ilgili en çok plakadan isim sorgulama yapmak istemektedir. Plakadan isim sorgulama işlemleri ile ulaşılmak istenen plaka üzerinden aracın kime ait olduğudur. Fakat bu konuda güvenlik nedeniyle plakadan isim sorgulama hizmeti verilmemektedir. Üstelik araçlar ile ilgili yapılan tüm işlemlerde kişilerin güvenliğinin sağlanması açısından kişisel pek çok detay sunulmamaktadır.

plaka

Buna karşın araç sahipleri ya da araçlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler tarafından yapılacak işlemlerde araçların plakası üzerinden kaza gibi pek çok bilgiye ulaşılabilmektedir. Bu açıdan kişiler araçlar araç sahibi dışında pek çok bilgiye ulaşırken, kimlik bilgileri bunun dışındadır.

Araç sorgulama işlemlerini yapılması için online olarak sunulan hizmetlerin sayfasına giriş yapılması gerekir. Sayfada yer alacak formların doldurulması ile birlikte kişiler kolay bir şekilde araç bilgilerin erişim sağlayabilecektir bu konuda araçların kaza bilgileri, sigorta bilgileri, değişen parça ya da ruhsat bilgileri gibi pek çok detay öğrenilebilir durumdadır. GİB, e devlet ya da EGM üzerinden yapılacak işlemler sonrasında kişiler istediği bilgileri öğrenebilecektir. Üstelik bu sistemler ücretsizdir. Tramer kaydı sorgulama gibi işlemlerde ise Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan SMS servisinden yararlanılması gerekir. Fakat bu hizmet 4 Türk Lirası ile ücretlendirilmektedir. Bu nedenle bu tür işlemlerde kişilerin ücret ödemesi gerekecektir.

arac


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*