PLAKADAN HGS SORGULAMA
HGS aboneleri tarafından yapılacak işlemlerde iki sistem kullanılabilir durumdadır. Kişiler istediği servisi seçerek, abonelikleri ile ilgili bilgi sağlayabilmektedir. Yapılacak sorgulamaların bazılarında üyelik gerekirken, geçiş ihlali gibi durumlarda sadece plaka bilgisinin sorgulama alanındaki bölüme girilmesi yeterli olacaktır. Bu sayede abonelik ve geçişler için herhangi bir sorun yaşanması önlenmektedir. Araç sahiplerinin abone olduktan sonra ilgili hizmetlerden yararlanarak durumunu takip etmesi sorun yaşanmasını önleyecektir. Bu bakımdan kişilerin işlemlerini nasıl yapacağını öğrenmesi gerekmektedir.  Aşağıda sizler için verdiğimiz bilgiler bu konuda işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmenizi sağlayacaktır.

ptt

E Devlet Plakadan HGS Sorgulama

Plakadan HGS sorgulama işlemleri e devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Sistem üzerinde yapılan son düzenlemeler ile birlikte HGS PTT müşteri hizmetleri ile birlikte HGS konusunda hizmet vermeye başlayan e devlet üzerinden işlem yapacak kişilerin, üyelik sahibi olması gerekmektedir. Üyelik girişi yapan kişiler e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanarak plakadan HGS sorgulama yapabilmektedir. PTT Genel Müdürlüğü tarafından sunulan plakadan HGS sorgulama hizmetlerinde kişilerin abonelik bilgilerini öğrenmesi, geçiş ihlali olup olmadığını sorgulaması mümkündür. Bu bakımdan bu iki işlemler için e devlet kullanılmalıdır. E devlet dışında plakadan HGS sorgulama yapılabilecek diğer bir portal HGS PTT müşteri hizmetleri de kullanımdadır.

E DEVLET PLAKADAN HGS SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

hgs

HGS PTT Müşteri Hizmetleri Plakadan HGS Sorgulama

HGS PTT müşteri hizmetleri üzerinden kişiler çok daha kapsamlı bir bilgi alabilmektedir. Geçiş ihlali sorgulama dışında kişiler üyelik oluşturarak abonelikleri ile ilgili tüm durumu görüntüleyebilmektedir. Bakiye yüklemeden bakiye sorgulamasına kadar tüm işlemler için ilgili sistem kullanılabilir. Bu açıdan kişiler e devletin yanında müşteri hizmetlerini de kullanarak hızlı geçiş sistemi konusunda bilgi sağlayabilir.

HGS PTT MÜŞTERİ HİMZETLERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*