PLAKADAN CEZA SORGULAMA
Emniyet Müdürlüğü araç ceza sorgulama hizmeti ile birlikte araçlar için verilen cezalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve ne kadar cezanızın olduğunu öğrenebilirsiniz. Araç sahibi olan tüm vatandaşların yararlanabileceği ve herhangi bir üyelik gerektirmeden yapacağınız işlemleri internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Emniyet Müdürlüğü araç ceza sorgulama işlemleri için ilk olarak emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesine giriş yapmanız ve buradan da araç ceza sorgulama sayfasına ulaşmanız gerekir.

Araç ceza sorgulama sayfasında ise gireceğiniz bilgilerin ardından sistem tarafından otomatik olarak ceza durumunuz yayınlanacaktır. Yayınlanan bilgilerde ceza görünüyorsa cezanız vardır. Herhangi bir sonuç görünmüyor ise herhangi bir cezanız yoktur.

Plakadan Ceza Sorgulama Yapın

Emniyet Müdürlüğü araç ceza sorgulama işlemlerini yapmak isteyen vatandaşların belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacaktır. Böylece sizler de araç ceza sorgulama işlemleri yaparak cezalarınız hakkında genel bir bilgi alınız.

Plakadan ceza sorgulama işlemleri için ilk olarak aşağıdaki sayfadan sorgulama sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Sayfaya giriş yaptıktan sonra ile sırası ile aşağıdaki ekranları takip etmeniz ve her ekranda sizden istenen bilgileri ekrandaki formlara girmeniz gerekmektedir. Forma girilecek bilgiler sonucunda ise plaka üzerinden ceza bilgilerine erişim sağlanacak ve kişiler araçları için güncel trafik cezası durumunu görüntüleyebilecektir. Bu bakımdan oldukça kolay bir şekilde sorgulama yapılabilir.

Siteye giriş yaptığınzıda ilk aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

Araç Otopark Sorgulama

Ardından yapılacak işlemlere göre seçim yapılmalıdır. Trafik cezası için araç plakasına yazılan ceza sorgulama seçilmelidir.

ceza sorgulama ekrani

Son olarak araç plakasının ve ruhsat numarasının girilmesi ile ceza bilgileri görüntülenmelidir.

trafik ceza

PLAKADAN CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*