PLAKADAN ARAÇ SAHİBİ SORGULAMA
Araç plakaları üzerinden kişiler çeşitli konularda bilgi alması mümkünken en çok öğrenilmek istenen bilgi araç sahibinin kim olduğudur. Fakat plakalar üzerine araç sahibinin kim olduğu ile ilgili bilgi alınması kişilerin kişisel bilgilerinin öğrenilmesine neden olacağı için böyle bir hizmet sunulmamıştır.

Online olarak sunulan hizmetlerde araçların kaza ve sigorta gibi çeşitli durumları hakkında bilgi alınabilir. Fakat alınacak bilgiler arasında hiçbir zaman araç sahibinin bilgileri yer almayacaktır. Plakadan araç sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler araç sahibi bilgisi dışındaki tüm konularda e devlet ya da Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan hizmetlere başvuru yapabilir.

Alınmak istenen bilgiler sigorta ve sigortaya ait bilgiler ise bu konuda Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetler kullanılmalıdır. Hizmetlerin online olarak sunulması pek çok kişi için kolaylık sağlarken yapılacak sorgulamalar ile birlikte anlık olarak bilgiler öğrenilebilmektedir. Araç sorgulama hizmetlerinde kişilerin bilgi alabileceği pek çok detaylı hizmet bulunmaktadır. Bu açıdan kişilerin hangi konuda bilgi almak istiyorsa o hizmetin yayınlandığı portala giriş yapması ve portal üzerinden bilgi sağlaması gerekmektedir.

E devlet üzerinden araç plaka sorgulama yapmak isteyen kişilerin genellemesi ekran şey;

arac

Resimde de görüldüğü üzere sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için sadece plaka bilgisini girilmesi yeterli olmaktadır. Fakat bu işlemlerin yapılabilmesi için e devlet üyeliğinin bulunması zorunludur. E devlet ile sisteme giriş yapan kişiler plaka bölümüne plaka bilgisini girerek kolay bir şekilde sorgulama işlemlerini başlatabilir. Sorgulama yapmak ve e devlet üzerinden bilgi almak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*