ÖZÜRLÜ ARAÇ SORGULAMA
Özürlü araç sorgulama, özürlü kişiler üzerinden alınan araçların belirlenmesi için yapılmak istenmektedir. Fakat bu konuda online olarak bir hizmet bulunmamaktadır. Özürlü araç sorgulama yerine normal araç sorgulama yapılarak araç ile ilgili tüm bilgiler alınabilir. Bu bakımdan özürlü araç sorgulama işlemlerinin yapılmasında normal uygulamalar tercih edilmelidir.

Özürlü araç sorgulama için tercih edilebilecek ilk sistem e devlettir. E devlet üzerinden yapılabilen işlemlerde kişilerin ilk olarak üyelik girişi yapması ve ardından araç sorgulama uygulamasına tıklaması gerekir. Uygulamaya tıkladıktan plaka girilmelidir. Bu işlemlerin ardından ise sistem tarafından durum hakkında detaylı bilgi sağlanacaktır. Böylece özürlü araç sorgulama gibi özel bir uygulama olmadan, tüm araçları kapsayan uygulama aracılığı ile bilgi alınabilir.

arac2

Online olarak yakılacak bu işlemler sonrasında alınacak bilgiler araçların ruhsat ve resmi bilgileridir. Belirtilen bilgiler dışında herhangi bir bilgi alınamazken, kişiler trafik cezası ya da vergi gibi durumları için sunulan hizmetlerden yararlanabilir. Online olarak yapılan işlemlerde kişiler herhangi bir sınır olmaksızın tüm konularda bilgi sağlayabilir durumdadır. Bu açından GİB internet vergi dairesi, e devlet, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ve Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere online resmi siteler aracılığı ile her zaman özürlü araç sorgulama gibi çeşitli sorgulamalar yapılarak bilgi alınabilir. Üstelik sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı kişilerin herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Sadece hizmet ekranlarına erişim sağlanarak ekrandaki form alanlarının doldurulması yeterlidir. Böylece direk sonuca gidilebilir.

arac

E devlet üzerinden araç sorgulama yapacak kişilerin aşağıdaki ekrandaki bölüme plaka bilgisi girmesi gerekir. Diğer siteler üzerinden yapılacak sorgulama işlemleri için ise kişiler sitemizde yer alan diğer yazılardan bilgi sağlayabilir.

ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*