ÖZEL PLAKA ARAÇ SORGULAMA
Araçlar için bazı firmalar ya da kişiler özel plaka alabilmektedir. Özel plakalar için ayrı bir mevzuat yürürlükte olduğundan dolayı kişiler mevzuatlara uygun bir şekilde işlem yapmak zorundadır. Özel plaka araç sorgulama işlemlerini yapan kişiler, mevzuatlara uygunluk halinde herhangi bir sorun yaşamadan özel plakalarını araçlarda kullanabilmektedir.

Özel plaka araç sorgulama gibi bir hizmet geliştirilmediğinden dolayı kişilerin aldığı özel plakalara dair detaylı bilgi online olarak alınamamaktadır. Bu nedenle öğrenilmek istenen bilgilerde online olarak yapılamayan hizmetler nedeniyle mutlaka Emniyet Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapmak gerekir. Müdürlükte çalışan personel tarafından gerekli destek verileceğinden dolayı kişiler herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerini yapabilir. Online olarak plaka sorgulama, plaka üzerinden araç ceza ve diğer detaylarını öğrenmek mümkündür bu bakımdan kişiler araçlar ve plakalar ile ilgili belirtilen işlemleri online olarak yapabilir.

Araç Sorgulama Hizmeti

Araç sorgulama hizmetine kişiler e devlet üzerinden erişim sağlayabilir. E devlet araç sorgulama sayfasına giriş yapıldığında ilk olarak aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

arac2

Bu ekranda kişilerin e devlet üyeliği girişi yapması istenmektedir. Üyelik girişi yapan kişiler giriş sonrasında kolay bir şekilde araç plakalarını girerek bilgi alabilir. Araç plakası girilecek alan ise şöyledir;

arac

Bu alana istenilen aracın plakası girilerek kolay bir şekilde araç ile ilgili detaylı bilgiler alınabilir. Bu bakımdan kişiler için kolaylaştırılmış sistem sayesinde sizler de kolay bir şekilde bilgi alabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda online olarak işlemlerin yapılması kolaylık sağladığından dolayı ihtiyaç halinde belirtilen adımların takip edebilmesi yeterli olacaktır. Üstelik işlemler tamamen ücretsizdir. Sonuç sayfasında araçların çalıntı gibi tüm durumları hakkında bilgiler sağlanabilir.

ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*