OTOPARKA ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMAOtoparka Çekilen Araç
Otoparka Çekilen Araç

Trafikte hatalı park gibi durumlar sonrasında kişilerin araçları Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından çekilmektedir. Çekilen araçlar her bölgede belirlenen otoparklarda bulundurulmakta ve kişilerin araçları almak için bu otoparka gitmesi zorunlu kılınmaktadır. Araçların alınması için ceza bedelinin de ödenmesi gerekirken bu cezalar genelde otoparktaki görevlilere verilebilmektedir. Böylece otoparka çekilen araç kolay bir şekilde otoparktan çıkartılabilir. Otoparka çekilen aracın hangi otoparkta bulunduğunu öğrenmek isteyenler ise online olarak sunulan uygulamalardan yararlanabilir.

Çekilen Aracım Nerede?

Bu konuda otoparka çekilen araç sorgulama yapılması yeterli olacaktır. Otoparka çekilen araç sorgulama hizmetleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir uygulama üzerinden sunulmaktadır. Bu bakımdan kişilerin Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesine giriş yaptıktan sonra uygulama sayfasına erişmesi yeterli olacaktır. Online olarak otoparka çekilen araç sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin ilk olarak aşağıda verilen bağlantı üzerinden sorgulama sayfasına ulaşması gerekir. Bağlantıyı tıklandıktan sonra sorgulama formu ekranda açılacak ve aşağıdaki gibi bir görüntü ekrana gelecektir.

Araç Otopark Sorgulama

Bu bölümde kişilerin kimlik bilgilerini girmesi gerekmektedir. Sorgulama yapılması için istenen bilgilerin doğru bir şekilde girilmesinin ardından sistem tarafından otoparka çekilen bir aracın olup olmadığı kontrol edilecek ve eğer aracın çekilme durumu varsa hangi otoparkta bulunduğu da yayınlanacaktır. Böylece sonuç sayfası üzerinden alınacak bilgiler sayesinde kişilerin otoparka çekilen araçlar hakkında kolay bir şekilde bilgi alması da sağlanacaktır. Otoparka çekilen araç sorgulama işlemlerini yapmak isteyenlerin belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacağı gibi yapılacak tüm işlemler ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu açıdan kişilerin otoparka çekilen araç sorgulama yapması için herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Sizler de konuyla ilgili yardım alabilirsiniz.

OTOPARKA ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*