OGS SORGULAMA
Otomatik Geçiş Sistemi olarak kullanılan OGS; HGS’den daha önce sisteme giren bir geçiş sistemidir. Ücretli otoyol ve köprülerde kullanılan OGS için araç sahiplerinin bilgi alması adına özel uygulamalar geliştirilmiştir. Önceki yıllara kadar sadece Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden kullanıma sunulan uygulama artık e devlet üzerinden de erişilebilir durumdadır. Bu bakımdan OGS sorgulama işlemleri önceki yıllara göre çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

ogs

Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanarak bu konuda kolay bir şekilde abonelik bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. OGS ve HGS sistemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken detay, bakiyenin bulunmasıdır. Geçiş için bakiyenin olmaması halinde sorun yaşanacağı gibi kişilerin mağdur olmaması ve sistemi doğru bir şekilde kullanılması için mutlaka bakiye kontrolü yapılmalıdır.

ogs2

OGS sorgulama olarak yapılacak işlemlerde kişilerin mutlaka bakiye kontrolü yapması gerekir. Bakiye kontrolü sonrasında ise eğer bakiyede herhangi bir eksik varsa bu konuda gerekli işlemler yapılarak, yükleme yapılmalıdır. Yükleme işlemlerinin yapılması sonrasında ise herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler araçları ile istediği şekilde geçiş yapabilecektir. Yapılacak geçişlerde sistemler otomatik geçiş sistemleri ile takip sağlandığından dolayı ceza ya da geçiş ihlali gibi durumlar anlık olarak sistemler aktarılmakta ve araçların plakası üzerinden işlem yapılmaktadır. Bu bakımdan herhangi bir hatanın olması mümkün olmadığı gibi kişilerin bakiye yetersizliği ya da kaçak geçiş gibi durumlarında da durum hemen fark edilerek, konuyla ilgili işlemler başlatılmaktadır. Sizler de işlemlerini çevrimiçi olarak takip ederek bu tür yaptırımlardan kurtulma şansı bulabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak direk OGS sorgulama alnına ulaşabilir ve abonelik ve geçiş ihlali gibi durumlar için bilgi sağlayabilirsiniz

OGS SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*