MOTOR NO İLE ARAÇ SORGULAMA
Araçların motor numarası aynı zamanda şase numarası olarak geçmektedir. Bu açıdan motor no ile sorgulama yapacak kişilerin aracın şase numarasına göre sorgulama yapması gerekecektir. Motor no ile sorgulama işlemleri genelde araçların kaza gibi durumları hakkında bilgi almak için yapılmaktadır. Bu açıdan hasar kaydı sorgulama işlemlerinde ilgili bilgilerin girilerek, araç için sorgulama yapılmalıdır. Motor no ile sorgulama işlemlerinde kişilerin sadece araç motorunu yazması yeterli değildir. Bu nedenle motor no ile sorgulama için uyulması gereken şablona göre mesajın yazılması gerekmektedir. Bu konuda zorluk yaşayan kişiler ise aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilir.

detay

Resimde de görüldüğü üzere motor no ile sorgulama yapıldığında hasar s ya da detay s gibi şase numarasının önüne ek getirilmelidir. Hasar s şeklinde yapılacak sorgulamalar için örnek ise şöyledir;

hasar

Kişilerin motor no ile sorgulama yaparak alacağı bilgiler farklı olduğundan dolayı ihtiyaca göre uygun mesaj seçeneklerinden birisinin tercih edilmesi gerekmektedir. SMS olarak yapılacak işlemler sayesinde kişiler herhangi bir internet bağlantısına dahi gerek duymadan işlemlerini yapabilecektir. Bu bakımdan sizler de kolay bir şekilde işlemlerinizi yapmak adına uygun şablonları incelemeli ve buna göre mesaj atmalısınız. Yapılacak gönderimlerde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması adına raporlar detaylı olarak gönderilmektedir. Böylece araç hakkında detaylı bir şekilde bilgi alınırken, herhangi bir soru işareti de kalmamaktadır. Motor no ile sorgulama işlemleri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi SMS servisi aracılığı ile kullanıma sunulduğundan dolayı kişilerin mesajı 5664’e göndermesi gerekmektedir. Mesajın gönderilmesinin ardından işlemler için gerekli ücret de tahsil edilecektir. Yapılacak her bir motor no ile sorgulama işleminde kişilerin 5 Türk Lirası işlem ücreti vermesi gerekir. Ödenecek ücretler sonrasında motor no ile sorgulama işlemi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*