MOBESE CEZA SORGULAMA
Dünyada ve Türkiye’de trafik kazaları her yıl binlerce insanının canına mal oluyor. Özellikle her geçen gün trafikteki araç sayısının yüksek oranlarda artışlar gösteriyor olması, trafikte daha fazla ve yeni sorunların ortaya çıkmasına ve buna bağlı olarak trafik kazalarında her yıl artışların yaşanmasına yol açıyor. Trafikteki araç yoğunluğu içerisinde trafik güvenliğinin sağlanabilmesi amacı ile belirlenen trafik kurallarının denetlemesinin daha etkin boyuta ulaştırılması, trafik kazalarında önemli düşüşlerin yaşanmasını sağlıyor ki bu noktada mobese kamera teknolojisi önemli bir avantaj sağlıyor.

Mobese ile Trafik Denetleme

Türkiye genelinde başta merkezi noktalar ve kavşaklar olmak üzere karayolları üzerinde kullanılan mobese kamera sistemleri sayesinde artık trafik kuralı ihlallerinin anında merkez üzerinden tespit edilerek, araç plakasına trafik kuralı ihlalinin cezasının uygulanması gerçekleştiriliyor. Böylelikle araç sürücüleri trafik ekipleri tarafından denetlemelerin yapılmadığı saat veya noktalarda da trafik kuralı ihlalinde mobese sistemlerinin caydırıcı etkisinde kalıyor ki trafik kazalarında önemli oranlarda düşüşler yaşanıyor.

ceza

Mobese Trafik Cezası Sorgulama

Mobese üzerinden uygulanan trafik cezalarında yine teknoloji sayesinde ceza olup, olmadığı ve ceza ayrıntıları internetten öğrenilebiliyor. İnternette mobese ceza sorgulama için kullanılabilen iki farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler;

*Emniyet Genel Müdürlüğü mobese ceza sorgulama: Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web portalındaki ‘Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama’ ekranından isim,soyisim, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgileriyle gerçekleştirilebiliyor.

*GİB İnternet Vergi Dairesi mobese ceza sorgulama: GİB İnternet Vergi Dairesi ‘Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme’ ekranından plaka(varsa özel plaka), T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ve tescil tarihi bilgileri ile mobese ceza sorgulama yapılabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*