METROBÜS KART OKUTMA
Toplu taşıma araçları, kent içindeki ulaşımın daha rahat ilerleyebilmesi adına tercih edilmesi gereken bir ulaşım türüdür. Her ne kadar ülkemizde bu konu hakkında yeteli bir bilinç oluşmamış da olsa özellikle büyükşehirlerde ulaşımda toplu taşımayı kullanmak gerekmektedir.

Bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sokulan metrobüsler oldukça yararlı ve hızlıdır. 30 aşkın istasyon istikametinde gün boyunca taşımacılık yapan metrobüsler ile ulaşım, diğer ulaşım türlerine göre çok daha ucuzdur. Aracınız ile gideceğiniz bir yere yapacağınız masraf, metrobüs ile ulaşıma oranla çok daha fazla olmaktadır. Bu nedenle de tüm kamu spotlarında ve sosyal mesajlarda insanların toplu taşımaya yönelmesi amaçlanmaktadır.

Metrobüs Kart Okutma

Tüm bunlar doğrultusunda metrobüs ile ulaşım cazip konumdadır. Metrobüs ile ulaşım konusunda farklı tarifeler uygulanmaktadır. Tüm bu sistem özel validatörler ile yapılmaktadır. Her istasyonda bulunan bu cihazlara metrobüse binerken ve indikten sonra kart okutmanız gerekmektedir. Bu sayede seyahat ettiğiniz güzergah kısa ise verdiğiniz ücretin üstünü geri alabilirsiniz.

Bu yenilik özelikle kısa hatlar arasında yolculuk yapanlar için büyük bir fırsattır. Standart fiyat yerine gittiğiniz yer kadar para ödemenize imkan sağlayan bu yenilik metrobüs İETT tarafından uygulamaya konulmuş ve vatandaşlar tarafından çok sevilmiştir.

Tüm bu özellikleri ile ulaşım konusunda tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesi olan metrobüs, özellikle İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için cazip konumdadır.

Belirtildiği gibi metrobüs ile ulaşım çok kolay olduğu gibi kişielr bu ulaşım aracını kullanarak İstanbul’un pek çok farklı noktasında ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilmektedir. Duraklara giderken gideceğiniz yöndeki metrobüse binmeniz yeterli olacaktır. Yoğunluk sabah işe gidiş ve akşam işe dönüş saatlerinde olduğu gibi diğer saatlerde yoğunluk çok daha az olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*