KISA MESAJLA ARAÇ SORGULAMA
Araç sorgulama işlemlerinin yapılması için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin hizmetlerinden yararlanılması gerekirken bu konuda sadece SMS aracılığı ile bilgi alınabilir durumda olunması, kısa mesajla araç sorgulama işlemlerinin popüler olmasını sağlamıştır. Araçların kaza durumları hakkında sadece SMS ile bilgi alınabilmesi nedeniyle kişilerin bu konuda bilgi almak için sadece ilgili SMS servisleri kullanması gerekmektedir.

SMS İle Araç Sorgulama

Kısa mesajla araç sorgulama işlemlerinde sadece araç plakası yeterli olmaktadır. Bu bakımdan tüm araçlar için sorgulama yapılması mümkündür. Sizler de istediğiniz ve kaza durumunu merak ettiğiniz araçlar için kısa mesajla araç sorgulama yapabilirsiniz. Üstelik kısa mesajla araç sorgulama kapsamında öğrenilebilecek bilgiler sadece kaza ile sınırlı değildir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından oluşturulan online hizmetlerde araçların kaza bilgileri, araçların detaylı raporları, değişen parçanın olup olmadığı, araç poliçe bilgileri ve araçlardaki sigorta bilgileri hakkında SMS ile bilgi alınabilir. Bu bakımdan kişiler için farklı konularda bilgi alınması da mümkün durumdadır. İlgili sorgulamalarda kişilerin belli şablonlara göre mesaj göndermesi gerekmektedir. Bu nedenle de yapılacak sorgulama türüne göre nasıl mesaj atılacağının bilinmesi gerekmektedir. Bu konuda bilgi almak isteyenlerin ise aşağıdaki bağlantı aracılığı ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi SMS servisine giriş yapması yeterli olacaktır. İlgili sorgulamalar sayesinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması ve hizmetlerden yararlanması mümkün olacaktır.

Kısa mesajla araç sorgulama yapacak kişilerin unutmaması gereken önemli noktalardan birisi de araç sorgulamalarının ücretli olduğudur. Yapılacak tüm sorgulama işlemleri için 4 TL ayrı olarak işlem ücreti ödenmelidir. Üstelik tek bir mesajda sadece tek bir araç için bilgi sağlanabilmektedir. Bu nedenle birden fazla araç için sorgulama yapacak kişiler, her bir işlemde ücret ödemelidir.

KISA MESAJLA ARAÇ SORGULAMA HİZMETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*