KASKO POLİÇE SORGULA
Araç güvenliğinin ve araç sahibi mağduriyetlerinin önlenebilmesi için günümüz modern sigortacılık sektörünün sunduğu önemli sigorta çözümleri bulunuyor. Bu araç sigortaları arasında özellikle kasko ön plana çıkıyor.

Kasko Nedir?

Otomobil sigorta çeşitlerinden birisi olan kasko, aracını sigorta ettirene ait olan aracın uğrayacağı zararların tanzim edilmesi amacı ile gerçekleştirilir. Bu kapsamda herhangi bir motorlu kara taşıtında yaşanabilecek irade dışı(yanma, çalınma vb.) zararlar halinde sigortalıya tazminat ödemesi gerçekleştirilir. Kasko kesinlikle karşı araçtaki hasarı değil, doğrudan sigortalıya ait olan araçtaki hasarı karşılamaktadır.

Kasko Zorunlu mu?

Kasko sigortası otomobil sigortalarından birisi olduğu gibi isteğe bağlı sigorta türlerinden birisidir. Bu sayede trafik sigortasında olduğu gibi araç sahiplerinin kasko yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır.
kasko

Kasko Poliçe Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi dijital hizmetleri arasında yer alan kasko poliçe sorgula uygulaması ile kasko poliçesinin ayrıntılarını internetten öğrenebilme şansı bulunuyor. Geçerlilik süresi, yenileme süresi, taksit ödemeleri ve taksit tutarı gibi tüm ayrıntılı kasko bilgileri SGBM kasko poliçe sorgula ekranından öğrenilebiliyor. SGBM kask poliçe sorgulama için;

*Plaka ve T.C. kimlik no ile sorgulama
*Plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama
*Sigorta bilgileri ile sorgulama (Sigorta şirketi, acente no, poliçe no, yenileme no) bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Bu bilgileri eksiksiz olarak giren her kasko sigortası mükellefi internet üzerinde 7/24 kasko poliçesinin ayrıntılı ve güncel bilgilerini öğrenebilme şansına sahip olabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*