İSPARK OTOPARK HİZMETİ
İnsanlar toplu taşıma yerine kendi özel araçlarını kullanmayı daha çok tercih etmektedir. Aslında bu yöntem maddi yönden çok daha masraflıdır fakat yönetimin kendi elinde olması ve kalabalık içerisinde kalmama isteği insanları bu yöne itmektedir.

İSPARK Otopark Ve Metro Kullanımı

Belediye tarafından bu algıyı değiştirmek ve metrobüs ile yolculukları özendirmek için pek çok proje geliştirmektedir. Bunlardan bir tanesi de park et, devam et adlı projedir. Bu proje sayesinde metrobüs istasyonlarının yakınlarında bulunan otoparklara insanlar araçlarını park ederek yolculuklarına metrobüs ile devam edebilmektedir. Özellikle metrobüs güzergahlarına yakın yerlere gidecek olan insanlar için oldukça cazip olan bu imkan, ulaşımda hem zamandan hem de paradan kazanç sağlamaktadır.

İSPARK Otopark Aktarımlı Yolculuk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu projesini İSPARK ile ortaklaşa yürütmektedir. İSPARK bölgelerine park edilen araçlar ile metrobüse aktarım sağlanarak ulaşım kesintisiz sürdürülebilmektedir. Bu proje ile amaçlanan trafikten çok daha fazla aracın çekilmesini sağlamak ve bu doğrultuda da trafik yoğunluğunu azaltmaktır. Eğer siz de toplu taşımayı kullanmak istiyorsanız, size en yakın istasyona giderek aracınızı öngörülen park alanlarına bırakabilir, akşam dönüşünüzde ise metrobüsten indikten sonra yolculuğunuza aracınız ile devam edebilirsiniz. Bu konudaki istatistikler, gerek çevreye gerekse trafiğe büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu nedenle her duyarlı vatandaşın yaptığı gibi sizler de ulaşım konusunda duyarlı olmalı ve yönetim tarafından önerildiği gibi ulaşımınızı sağlamalısınız.

Giderek çok daha fazla bir alanda oluşturulan İSPARK Otopark sayesinde istediğiniz bölgedeki park alanından yararlanabilir ve metro ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Böylece hem metro ile ev arasındaki mesafeyi aracınız ile gidebilir hem de ekonomik bir şekilde şehir trafiğine takılmadan işinize ulaşarak, bu imkandan yararlanabilirsiniz


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*