İKİNCİ EL ARAÇ SORGULAMAİkinci el
İkinci el

İkinci el araç almak isteyenler için farklı ikinci el araç sorgulama uygulamaları oluşturulmuştur. Bu bakımdan kişiler hangi konuda bilgi almak istiyorsa ilgili ikinci el araç sorgulama hizmetinden yararlanması gerekmektedir. İkinci el araç sorgulama uygulamalarından bazıları ücretli olurken, e devlet üzerinden sunulan araç sorgulama gibi uygulamalar ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulmuş durumdadır.

edevlet

Araç Durum Sorgulama

Araçların durumları hakkında bilgi almak isteyen kişiler e devlet üzerinden araç sorgulama yapılması gerekmektedir. Araç sorgulama işlemlerinde kişilerin ilk olarak e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Giriş sonrasında ise araç sorgulama bölümüne plakanın yazılması ile birlikte araç sorgulaması da yapılmış olacaktır. Sizler de bu konuda belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Araç sorgulama işlemleri sonrasında ise araçların herhangi bir çalıntı, rehin ya da haciz gibi durumların olup olmadığı kontrol edilebilir. Ayrıca sorgulama sonucunda yer alan bilgiler üzerinden araçların ruhsat bilgileri de kontrol edilebilecek ve bu konuda herhangi bir fark olup olmadığı de bu sayede tespit edilebilecektir.

ARAÇ DURUM SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

arac

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin SMS ile sorgulama yapması gerekmektedir. Araç durum sorgulama gibi e devlet üzerinden hasar kaydı sorgulama yapılması mümkün değildir. Bu nedenle araç plakası üzerinden araç hasar kaydı sorgulama yapılması gerekmektedir. Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde araç plakasının 5664’e gönderilmesi yeterli olacaktır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili bilgi alınabilecek ve araçların herhangi bir kazasının olup olmadığı öğrenilecektir. Herkes tarafından yapılabilecek araç hasar kaydı sorgulama işlemleri sayesinde kişiler, araçların kaza ile ilgili tüm detaylarını öğrenme şansına sahip olmaktadır. Fakat yapılacak işlemler 4 TL ile ücretlendirilmektedir.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*