HGS UYARI BEYAZ LİSTE
PTT, Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında kullanıcılara özel ve önemli hizmetler sunuyor. Özellikle OGS ve KGS gibi eski nesil ücretli geçiş sistemlerinde araç sahiplerinin karşı karşıya kaldıkları sorunların HGS üzerinde de karşı karşıya kalınmaması adına PTT tarafından dijital teknolojinin de yardımıyla son derece önemli hizmet sunuluyor. HGS özellikle çeşitli durumlarda kullanıcılara uyarı bildirimlerinde bulunuyor. Başta yeterli bakiye limiti bulunmaması durumunda araç sahiplerine bildirimde bulunuluyor.

HGS Uyarı Beyaz Listeye Kimler Dahil Ediliyor?

PTT tarafından gerçekleştirilen HGS bakiye limit yetersizliği gibi uyarıların sürdürülmesi halinde bu listeye alınmaktadır. Bu yüzden araç sahiplerinin kesinlikle HGS kart kullanımı esnasında bakiye durumuna fazlasıyla dikkat etmesi gerekiyor. Araç sürücüsünün düzenli olarak HGS kartında bakiye bulunmaması durumunda HGS uyarı beyaz liste içerisinde kendisine yer buluyor ki bu durum HGS kara liste için önemli bir adım olurken, kara listede bulunan araç sahiplerinin HGS kart kullanamaması gibi durumlar ile karşı karşıya kalması söz konusu olabiliyor.

hgs sistem

HGS Müşteri Hizmetleri

PTT, HGS müşterilerinin sorgulamalar ve bildirimler dışında beyaz ve kara liste gibi konularda da işlem yapabilmesine yardımcı olacak ek dijital hizmetler sunuyor. Araç sahipleri bu sayede artık işlemlerinde önemli kolaylıklardan ve fırsatlardan yararlanabiliyor. PTT HGS Müşteri Hizmetleri online portal üzerinden 7/24 işlem yapılarak, HGS ile ilgili olarak bilgi alınabiliyor ve çeşitli işlemler tamamlanabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*