HGS NEREDEN ALINIR?
HGS almak isteyen araç sürücülerinin PTT’ye müracaat etmesi halinde gerekli işlemler yapılarak kişilerin abone olması sağlanacaktır. PTT, HGS abonelik işlemlerinde müracaat edilebilecek tek resmi kurumdur. Devlet tarafından resmi olarak, PTT aracılığı ile yapılan HGS işlemlerinde kişilerin PTT müracaatı sırasında kimlikleriyle birlikte araç ruhsatlarını da ibraz etmesi gerekir. Belirtilen belgelerin sunulmasının ardından çok kısa sürecek HGS işlemleriyle birlikte kişilerin abone olması sağlanacaktır. Bu bakımdan gerekli belgelerin sağlanması ve başvuru yapılması ile birlikte isteyen her araç sürücüsü abonelik alabilir.

PTT dışında bankalar da kullanılabilir. Bankalar tarafından çok cazip fırsatlar ile sunulan HGS tekliflerini değerlendirmeniz sayesinde sizler de hızlı geçiş abonesi olabilir ve bu imkanlardan yararlanarak daha ucuz ve ekonomik bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Bankalar tarafından sunulan HGS aboneliğine çeşitli kampanyalar da eklendiğinden dolayı kişilerin inceleme yaparak en iyi teklif veren bankayı tercih etmesi HGS aboneliği konusunda avantaj sağlayacaktır. Fakat online bankacılık sistemini kullanan ve bankalarda aktif bir hesabı bulunan kişilerin otomatik ödeme talimatı gibi işlemlerini yapabilmesi adına sürekli çalıştığı bankayı tercih etmesi daha da avantaj sağlayacaktır. Bu bakımdan mevcut dönem içerisindeki tüm şartların incelenmesi ve kampanyalar arasında en karlı olduğunun belirlenmesi abonelik alınması noktasında önem sağlayacaktır.

hgs

Hızlı geçiş sistemi için abonelik alan kişiler için sunulan diğer bir cazip teklifi ise abonelik sonrasında yapılacak tüm işlemlerin online olarak resmi bir şekilde yapılabilmesidir. HGS PTT müşteri hizmetleri üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişilerin herhangi bir ek işlem yapmasına gerek kalmadan kolay bir şekilde abonelik üzerindeki durumu kontrol edilebilecek ya da bakiye yüklemesi yapılabilecektir. Bu açıdan sunulan imkânlardan yararlanılması kişilerin avantajına olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*