HGS KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMAHGS kaçak geçiş

Hızlı Geçiş sistemini kullanan fakat aboneliği bulunmayan kişiler için cezai işlemler uygulanmaktadır. Bu konularda bilgi almak isteyen araç sürücüleri ise online olarak HGS kaçak geçiş sorgulama yapabilir. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemleri ile birlikte güncel bilgiler üzerinden kaçak geçiş yapılıp yapılmadığı kontrol edilebilecektir. Bu açıdan sizler de kaçak geçiş konusunda bilgi almak ve aracınız ile kaçak geçiş yapıp yapmadığınızı öğrenmek için HGS kaçak geçiş sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için ilk olarak HGS PTT müşteri hizmetlerine girilmesi gerekmektedir. Resmi siteye giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki görsel de görüleceği üzere site ana sayfası açılacaktır.

hgs

Siteye giriş yaptıktan sonra ise sağ üst köşede bulunan geçiş ihlali sorgulama bölümüne tıklanması gerekmektedir. Bu bölüme tıkladıktan sonra ise aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

hgs

Sorgulama alanına vatandaşların plaka bilgisini yazması ile birlikte sorgulama işlemleri yapılacak ve plakaya ait herhangi bir kaçak geçişin olup olmadığı kontrol edilecektir. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin belirtilen adımları takip etmesi yeterlidir. Ücretsiz bir şekilde yapılacak işlemler sayesinde istenildiği zaman ve istenilen araç için kaçak geçiş durumu kontrol edilebilir. Sizler de kolay bir şekilde HGS PTT müşteri hizmetleri üzerinden kaçak geçiş sorgulama yapabilirsiniz. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinin ücretsiz olması bu konuda tüm araç sürücülerinin güncel durumunu görüntülemesi için işlem yapmasını mümkün kılmaktadır. Ayrıca ilgili portala giriş yapıldıktan sonra aboneliği bulunan kişiler üyelik girişi yaparak abonelikleri ile ilgili HGS kaçak geçiş sorgulama dışındaki bilgilere de ulaşabilmektedir. Bu bakımdan abonelik ve HGS ile ilgili tüm işlemler online olarak yapılabilecektir.

HGS KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*