HGS KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA PTT’DEN Yapılıyor Mu?
Hızlı Geçiş Sisteminde kaçak geçişlerin kontrol edilebilmesi amacıyla online olarak sorgulama uygulamaları oluşturulmuştur. Bu konuda vatandaşları merak ettiği önemli bir detay PTT üzerinden hızlı geçiş sistemine dahil kaçak geçiş sorgulama yapılması olurken benzer bir sorgulama ile sonuç kolay bir şekilde PTT’den öğrenilebilmektedir.

Türkiye’de PTT fatura ödemesi ya da ceza ödemesi gibi durumlarda destek verdiği için eğer HGS üzerinden bir ceza alınırsa PTT üzerinden bu konuda bilgi alınabilmektedir. PTT aracılığı ile yapılacak işlemlerde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması adına plaka bilgisi istenecektir. Bu açıdan sistemler üzerinden yapılacak sorgulama ile birlikte kişilerin HGS üzerinde herhangi bir kaçak geçiş bilgisinin olup olmadığı kontrol edilecek ve sonuç kişiler ile paylaşılacaktır.

HGS kaçak geçiş sorgulama PTT’den üzerinden bu bakımdan yapılabilmektedir. Kurumlara gitmek yerine online olarak çözüm arayan kişiler ise HGS PTT müşteri hizmetlerini kullanabilmektedir. HGS PTT müşteri hizmetleri kullanıldığında sayfada yer alan kaçak geçiş sorgulama bölümünden kolay bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

Üstelik sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için sadece plaka bilgilerin girilmesi yeterli olmaktadır. Plaka bilgisi girildikten sonra sistem tarafından sorgulama yapılarak sonuç paylaşılmaktadır. Bu açıdan ücretsiz olarak gerek şubelerden gerekse internet üzerinden kolay bir şekilde bilgi alınabilir. https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/ üzerinden sorgulama yapma imkanı bulunmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*