HGS CEZA ÖDEME
Türkiye’de her geçen gün karayollarındaki araç sayısında önemli artışların yaşanması dolayısıyla trafikte yeni tip ihtiyaçlar ve sorunlar baş gösterebiliyor. Doğru, düzenli ve kalitelib ri trafik oluşturulabilmesi açısından trafikteki yoğunluğu kaldıracak sistem ve uygulamaların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu noktada özellikle köprü ve otoyol ücretli geçiş gişelerinde kullanılan eski sistemler araç trafiğinin durma noktasına gelmesine yol açıyor. Bu yüzden aktif olarak geçilen Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)ile birlikte karayollarındaki köprü ve otoyol ücretli geçiş gişelerindeki yoğunluğun önüne geçilebiliyor.

hsgs

HGS Cezası Nedir?

Türkiye’deki karayolları üzerinde bulunan köprü ve otoyol ücretli geçiş gişelerinde aktif olarak kullanılmaya başlanan Hızlı Geçiş Sistemi’nde araçların geçiş ücretlerini ödemeden yapacakları geçişlerde geçiş ihlali cezası uygulanıyor. Aracın ön camına yapıştırılan HGS etiketinde yeterli bakiye bulunmaması ve diğer başka sebepler dolayısıyla HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda HGS geçiş ihlali cezası uygulanıyor.

HGS Ceza Sorgulama

Teknolojik altyapının aktif olarak kullanıldığı HGS ile birlikte artık araç sürücülerine önemli işlem kolaylıkları getiriliyor. Özellikle araç kullanıcıları PTT HGS Müşteri Hizmetleri web sayfasından son derece pratik bir şekilde HGS ceza sorgulama işlemlerini şifresiz olarak gerçekleştirilebiliyor. PTT HGS Müşteri Hizmetleri HGS geçiş ihlali sorgulama ekranından sadece araç plaka bilgisi ile gerçekleştirilebiliyor.

HGS Ceza Ödemesi

HGS geçiş ihlali ile uygulanan cezanın ödemeleri ise araç sahibinin anlaşmalı olduğu bankaların şubelerinden veya tüm Türkiye’deki PTT şubelerinden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

HGS CEZA ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*