HGS BORÇ SORGULAMA
Hızlı geçiş sistemi abonelerinin yetersiz bakiye gibi durumlarında ya da abone olmamasına rağmen HGS gişelerini kullanan kişilerin ceza alması mümkündür. Aboneler için borç oluşurken, abone olmayanlara ceza verilmektedir. Bu tür konularda bilgi almak isteyen kişiler ise HGS borç sorgulama yapabilir. HGS borç sorgulama için resmi olarak kullanıma sunulan HGS PTT müşteri hizmetleri sayfası kullanılmalıdır. İlgili sayfa üzerinden yapılacak sorgulama sayesinde herhangi bir sorun olmadan konuyla ilgili güncel bilgilere ulaşılabilir. Bu bakımdan sizler de aşağıda yer alan HGS borç sorgulama adımlarını takip edebilir ve borç durumunu kontrol edebilirsiniz. Tüm araç sahipleri bu hizmetten yararlanabilir.

HGS Borç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

HGS borç sorgulama yapmak isteyenlerin ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan siteye giriş yapması ve aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi geçiş ihlali bölümünü kullanması gerekmektedir. Kaçak geçiş konusunda kişilerin kolay bir şekilde sorgulama yapabilmesi adına sadece plaka bilgisi yeterli olmaktadır. Plakanın girilmesi sonrasında ise sorgulama yapılacaktır.

hgs ptt

HGS borç sorgulama yapan kişilerin eğer herhangi bir borcu ya da cezası bulunmuyorsa sistem tarafından konuyla ilgili bir mesaj verilecektir. Bu mesaj ise aşağıdaki gibidir.

ceza

HGS borç sorgulama yapmak isteyenlerin, online olarak takip etmesi adımlar bu kadardır. Kolay bir şekilde sizler de sorgulama yaparak konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz üstelik HGS borç sorgulama işlemlerinin ücretsiz olması bu konuda herhangi bir sınır olmaksızın hizmetten yararlanılmasını ve sorgulama yapılarak araçların geçiş konusundaki bilgilerinin alınmasını sağlamaktadır. İsteyen herkes, istediği araç için HGS borç sorgulama yapabilmektedir. HGS borç sorgulama sonucunda araçlar ile ilgili detaylı bilgi vermediği ve sadece ecza bilgilerinin yayınlanması güvenlik açısından da herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

HGS BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*