HGS BAKİYE YÜKLEME
Hızlı geçiş sistemi için abone olacak kişilerin PTT anlaşmalı kurumlara başvuru yapması yeterli olacağı gibi bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan hızlı geçiş sistemi için oluşturulmuş gişelerin kullanılması mümkün olmaktadır. HGS abonesi olan kişilerin aboneliği üzerinden yapacağı geçişlerde giriş ücreti daha az alındığı için avantaj sağlanmış durumdadır. Bu bakımdan sürekli gişeleri kullanan kişilerin abonelik alması maddi açıdan da oldukça önemlidir. Üstelik geçiş sırasında herhangi bir bekleme işlemlerin olmaması da kişilerin hızlı bir şekilde varacağı yere ulaşmasını sağlamaktadır.

Abonelik sonrasında yapılacak işlemlerin başında HGS bakiye yükleme gelmektedir. Geçiş için gerekli ücretin bakiyelerden tahsil edilmesi nedeniyle vatandaşların geçiş konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması için HGS bakiye yükleme yapması gerekmektedir. HGS bakiye yükleme işlemlerinde kişilerin ilk olarak HGS PTT müşteri hizmetlerine giriş yapması ve sistemde yer alan üyelik bölümünden üyelik girişi yapması gerekmektedir.

hgs

Siteye giriş yaptığınızda yukarıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Bu bölümde üyelik bilgilerinin girilmesi yeterli olacaktır. Üyeliği olmayan kişiler ise bu bölümde yer alan yeni üyelik adımlarını takip ederek sisteme üye olabilmektedir. Bu açıdan kolay bir şekilde alınacak üyelik sonrasında da yine sistem üzerinden bilgi alınabilir. Sisteme giriş yapıldığında ise HGS bakiye yükleme adımlarının takip edilmesi ile birlikte gerekli bakiye aktarımı sağlanabilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*