HGS ARAÇ DEĞİŞTİRME
Hızlı geçiş sistemine üyeliği olan kişilerin bu aboneliklerini değiştirmesi mümkün değildir. Kişiler özellikle yeni bir araç aldığında aynı etiketin ve aboneliği yeni araçları kullanabileceğini düşünmektedir fakat HGS ile ilgili hazırlanan mevzuatlarda mutlaka araç değişikliklerinde yeni aboneliklerin yapılması gerektiği belirtilmektedir.

Bu nedenle işlerinin araç değişikliklerinde ya da başka bir araç ile HGS geçişi yapılmak istenmesi durumunda ilk olarak sistemden üyelik alınması gerekmektedir. Abonelik alındıktan sonra herhangi bir sorun yaşanması mümkün olmayacaktır. HGS araç değiştirme gibi bir durum söz konusu değildir Kişilerin her araç için ayrı bir abonelik alması gerekmektedir. Abonelik almak çok kolay ve kısa süren bir işlem olduğu için PTT şubelerine gidilerek bu işlemler yapılabilir.

hgs2

HGS araç değiştirme işlemleri olmadığı için kişilerin bu tür davranışlarda bulunmaması gerekmektedir. HGS ile geçiş yapan kişiler başka bir araca ait etiketi kullanırsa da sistem tarafından durum tespit edilecektir. Durumun tespit edilmesinin ardından ise kişileri geçiş cezaları verilecek ve maddi açıdan zor bir süreç başlayacaktır. Kaçak geçiş yapan araç sürücülerine geçiş ücretinin 11 katı olarak belirlenen ceza kesilmektedir. Bu nedenle ceza almak istemeyen ve hızlı geçiş sistemi imkânlarından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka abonelik işlemlerini önceden yapması gerekmektedir. Abonelik işlemlerinin yapılması için PTT dışında bankalara da başvuru yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*