HAYAT SİGORTALARI
Günümüzde sigorta şirketleri tarafından insan yaşamının kalitesinin arttırılması, güvence altına alınması ve olumsuz durumlarda maddi yönden mağduriyetlerin giderilmesinin sağlanabilmesi amacı ile birbirinden farklı yapı ve özelliklerde sigorta hizmetleri sunuluyor. Modern toplum yaşantısında ortaya çıkan ihtiyaçlara göre şekillenen ve bu ihtiyaçlara göre belirlenen şartlara sahip olan sigortalar, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yoğun şekilde ilgi görüyor. Bu sigortalar zorunlu sigortalar ve isteğe bağlı sigortalar olarak değişiklik gösteriyor olsa da özellikle hayat sigortaları oldukça sık şekilde tercih ediliyor olması dolayısıyla son derece popülerdir.

Hayat Sigortası Nedir?

Günümüzde son derece sık şekilde tercih edilen hayat sigortaları insanların yaşamlarını güvence altına alıyor. Yani belirli süreler çerçevesinde hayat sigortası yaptıran kişilerin yaşamını kaybetmeleri halinde yakınları, daimi sakatlık durumunda hem kendisi hem de yakınları açısından maddi yönden yaşanacak sorunların giderilmesi ve yakınların güvence altına alınmasını sağlıyor.

Hayat Sigortası Sorgulama

Türkiye’deki tüm sigorta şirketleri ile entegre hizmet veren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi web hizmetleri ile tüm sigortalara ilişkin bilgi alabilmek mümkündür. Bu kapsamda SGBM resmi web sayfası üzerinden ‘Hayat Poliçe Sorgulama’ ekranını kullanarak hayat sigortası sorgulama yapılabiliyor. SGBM web sayfasında bulunan ‘Hayat Poliçe Sorgulama’ ekranında hayat sigortaları kapsamında;

hayat

*Sigortalı kimlik tipi
*Sigortalı kimlik no bilgileri kesinlikle girilmesi gerekiyor. 2 farklı sorgulama yöntemiyle de herhangi bir sorgulama yöntemi kullanılarak hayat sigortası sorgulama işlemi tamamlanabiliyor.

*Kimlik bilgileri ile sorgulama (Doğum tarihi, Aile sıra no, Cilt no)
*Poliçe bilgileri ile sorgulama (Poliçe no, Sigorta şirketi, Yenileme no)


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*