HASAR BİLGİ DÜZELTME (OTOKONTROL 5664)
Trafik kazalarında düzenlenen kaza tespit tutanağına ilişkin olarak itirazda bulunma hakkı bulunuyor. Vatandaş artık Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde toplanan sigorta ve tutanak bilgilerine ilişkin olarak kolay ve hızlı şekilde işlem yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Hasar bilgisinde hata veya eksik olduğu düşünülmesi halinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne hasar bilgi düzeltme başvurusunda bulunulabiliyor.

hasar2

Hasar Bilgi Düzeltme Formu

Araç sahipleri kaza durumunda oluşan hasara ilişkin olarak kaza tespit tutanaklarında yer alan hasar bilgisinin eksik veya hatalı olduğunu düşünmesi durumunda hasar bilgi düzeltme (otokontrol 5664) uygulamasından yararlanarak itirazda bulunabiliyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Destek Talep Yönetim Sistemi web ekranında bulunan hasar itiraz formu aracılığıyla hasar bilgi düzeltme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Hasar bilgi düzeltme işlemleri iki aşamalı olarak gerçekleştiriliyor. Bu aşamalar ise;

*İletişim bilgileri
-Ad
-Soyad
-Telefon
-E-posta

*SMS/WEB Hasar Bilgileri: Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin OTOKONTROL 5664 uygulaması aracılığıyla yapılan hasar bilgisi sorgulamasında alınan bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekiyor.

-Araç bilgileri (Plaka, Şasi no)
-Yapılan sorgulama bilgileri (Sorgulama tipi, Kaynak tipi, Sorgulama yapılan cep no, Sorgulama yapılan e-mail adresi, Sorgulama tarihi, açıklama, İtirazda bulunulan hasar)

şeklinde yer alırken, bu bilgilerine eksiksiz ve doğru şekilde girilmesinden sonra kaydet butonuyla hasar itiraz formu SGBM’ ye dijital ortamda gönderilebiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*