GİB TRAFİK CEZASI SORGULAMA VE ÖDEMEceza

Araç cezası sorgulama plaka İle yapmak için ilk olarak Gelir İdare Başkanlığı’nın online olarak oluşturduğu internet vergi dairesine giriş yapmanız gerekir. Bu konuda direk aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve ilgili sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak olan motorlu taşıtlar seçeneğini seçerek sorgulama ekranını açmanız gerekir. Sorgulama ekranında aracınızın plakası ile birlikte ceza bilgilerine ulaşacaksınız.

Plakadan Araç Sorgulama

Araç cezası sorgulama plaka ile hizmetinden yararlanarak sizler de ceza durumunuzu öğrenebilirsiniz. Online olarak Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan bu hizmet üzerinden ceza sorgulaması yaptıktan sonra cezanızı ödeme imkanı bulunmaktadır. Kredi kartınızı kullanarak ekranda çıkan araç ceza imkanı ile cezanızı ödeyebilir ve kolayca cezanızdan kurtulabilirsiniz. Bu açıdan GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme yapılarak trafik cezaları ile ilgili tüm gerekli işlemler yapılabilecektir.

GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerinde herhangi bir komisyon alınmadığı gibi herhangi bir ücretlendirme de yapılmamaktadır. Bu açıdan kişiler kurumlar üzerinden işlem yapar gibi belirtildiği şekilde GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme yapabilmektedir.

GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme için aşağıdaki bağlantıyı açtıktan sonra karşınıza çıkan ekranlarda seçim yapmanız yeterli olacaktır. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

mtv sorgulama

Ardından yapılacak işlemer için seçim yapılması gereken menü açılacaktır. Bu menüden ceza bilgilerine tıklayarak cezalarınızı öğrenmeniz ya da trafik cezası ödemek için direk beyanlı trafik cezası ödeme bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.

vergi sorgu ekrani

GİB TRAFİK CEZASI SORGULAMA VE ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*