GİB ARAÇ SORGULAMAceza

Araç trafik cezası sorgulama GİB internet sitesi üzerinden de yapılabilmektedir. Üstelik araç trafik cezası sorgulama GİB seçeneğinde online olarak trafik cezanızı ödemeniz de mümkün olduğu için vatandaşlar daha çok GİB internet sitesini tercih etmektir. Bu nedenle siz de araç trafik cezası sorgulama GİB sitesini tercih edebilir ve böylelikle adınıza olan trafik cezalarını görüntüleyebilirsiniz.

Araç Trafik Cezası Sorgulama

Trafik cezalarını görüntüledikten sonra hakkınızda herhangi bir ceza olduğunu görürseniz ödeme adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Böylece kısa süre içerisinde hem cezanızı sorgulayabilir hem de cezanızı ödeyebilirsiniz. Ödeme konusunda kredi kartınızı kullanmanız gerekir. Aksi halde ödeme yapmanız mümkün olmayacaktır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak araç trafik cezası sorgulama GİB hizmetinden yararlanma başlayabilirsiniz.

GİB araç sorgulama hizmetlerinin yapılması için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan yararlanmanız ve resmi GİB internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra ise sitedeki motorlu taşıtlar vergisi bölümünü seçmeniz gerekmektedir.

Siteye giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir form açılacaktır ve formun kişiler tarafından doldurulması gerekmektedir.

mtv sorgulama

Formun doğru bir şekilde doldurulmasının ardından sistem tarafından diğer adıma geçiş yapılacaktır. İlgili ekranda kişilerin sistemde kayıtlı bilgileri görüntülenecektir. Bilgilerin kontrol edilmesi bu adımda önemlidir. Bilgilerin kontrol edilmesinin ardndan ceza bilgileri ve beyanlı trafik cezası ödeme adımlarının takip edilmesi gerekmektedir.

vergi sorgu ekrani

Yapacağınız seçimlere göre açılacak yeni ekranda ilgili sonuçları görüntülemek mümkün olacaktır.

vergi sorgulama sonuc

GİB ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*