EKSPER ATAMA
Karayollarında çeşitli sebepler dolayısıyla yaşanan  Bunun Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunabiliyor. İnternet hizmetleri ile sigorta işlemlerinde özellikle araç sahiplerine önemli kolaylıklar sağlayan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi web sayfasından eksper atama uygulamasını kullanarak kaza hasar tespiti için bilirkişi tayininde bulunabiliyor.

Eksper Atama Nasıl Yapılır?

Trafik kazalarında kazaya karışan araç sahibi tarafından yapılan eksper atama başvurusu sonrasında ilgili sigorta şirketi tarafından belirlenecek bilirkişi kaza yerine ulaşarak, hasar tespiti için gerekli olan incelemelerini gerçekleştirir. Bu inceleme sonucunda eksper tarafından detaylı bir eksper raporu hazırlanır.

Eksper atama talebi internet üzerinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bunun için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web sayfasında bulunan online hizmetler menüsündeki ‘Eksper Atama’ ekranı kullanılabiliyor. Kazaya karışan araç sahibi internete erişim sağlayarak, SGBM’ nin bu web sayfasında 8 aşamalı bilgi girişi yapması gerekiyor. Bu aşama ve girilmesi gereken bilgiler;

EKSPER ATAMA

*Eksper atama bilgileri
-Atama tipi seçimi (Hasar eksper ataması, Değer kaybı eksper ataması)
-Sözleşme onayı

*Poliçe ve hasar bilgileri
-Ürün kodu
-Sigorta şirketi kodu
-Acente no
-Poliçe no
-Yenileme no
-Hasar tarihi
-Hasar dosya no

*Hasar detay bilgileri
*Ekspertiz araç poliçe bilgileri
*Ekspertiz araç bilgileri
*Ekspertiz yeri bilgileri
*Atayan iletişim bilgileri
*Eksper atama onayı şeklinde 8 aşamadan oluşuyor.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*