EHLİYET SORGULAMA
İnternet üzerinden ehliyet sorgulama yapılabilecek herhangi bir uygulama bulunmadığından dolayı kişiler sadece ehliyetleri üzerinden bilgi alabilmektedir. Bu açıdan kişilerin sunulan hizmetlerde ehliyet bilgilerini girerek işlem yapabilir. Ehliyet bilgileri üzerinden sorgulama yapacak kişiler özellikle ceza konularındaki güncel durumunu görebilecektir. Bu bakımdan siz de trafik kazası gibi çeşitli konularda bilgi almak adına sunulan çevrimiçi hizmetleri tercih edebilirsiniz. Hizmetlerin internet üzerinden kullanıma sunulması kişilerin kolay bir şekilde bilgiye ulaşmasını sağlarken aynı zamanda e devlet aracılığıyla yapılacak sorgulamalarda ücret alınmamaktadır.

Kişilerin trafik cezası sorgulama ya da ehliyet üzerinden kesilen sürücü puanlarını öğrenmek için e devlet sitesine giriş yapması gerekir. E devlet üyelik gerektiren bir sistem olduğundan dolayı üyeliği bulunan kişilerin üye girişi alanından bilgilerini girerek üyelik ile sisteme erişim sağlaması gerekir. Üyeliği olmayan kişiler ise sorgulama yapmak için üyelik oluşturmak zorundadır. E devlet üzerinden üyelik oluşturulamadığından dolayı kişilerin üye olmak adına sunulan seçeneklerden birini tercih etmesi gerekir. Yapılacak işlemler sonrasında üyelik bilgileri ile aynı şekilde giriş yapılabilir.

E devlet üzerinden yapılacak ceza sorgulama işlemlerinde aşağıdaki gibi bir ekrana erişim sağlanacaktır. Bu ekranda kişilerden ilk olarak üyelik girişi yapılması istenir.

Screenshot_1

Üyelik girişi yapıldıktan sonra ise sistemde ceza bilgilerinin sorgulanabileceği bir alan görülecektir. Bu alanda kişiler işlem yapmadan direk cezaların incelme fırsatı bulmaktadır.

2

Bu açıdan direk ekranda yayınlanacak bilgilerin incelenmesi ile birlikte bu konudaki ihtiyaçlar giderilmiş olacaktır. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Trafik cezalarını öğrenen kişiler internet üzerinden de trafik cezalarını ödeyebileceğini unutmaması gerekir. Böylece trafik ile ilgili tüm işlemler yapılabilir.

CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*