E DEVLET ARAÇ SORGULAMAAraç Sorgulama
Araç Sorgulama

E devlet araç sorgulama hizmetlerinde kişilerin kolay bir şekilde işlem yapması mümkün olurken, sadece plaka girilmesi yeterlidir.

E Devlet İle Trafik Cezası Öğrenilir Mi?

Araç cezası sorgulama e devlet kapısı üzerinden yapılabilmesi mümkün değildir. Araç ceza sorgulama için iki portal üzerinden yararlanmak gerekmektedir. Bu bakımdan araç cezası sorgulama e devlet seçeneğini kullanmadan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesini ya da Gelir İdare Başkanlığı’nın web tahsilat servisini kullanmanız gerekir.

Bu iki portal üzerinden araç ceza sorgulama hizmeti yapabilmeniz mümkündür. Bu bakımdan E Devlet yerine belirtilen portallar kullanarak araç ceza sorgulama yapabilir ve hakkınızda ceza olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ceza sorgulama işlemlerini araç plakasının yanında kimlik bilgilerini de girmeniz yeterli olacaktır. Böylece en kolay yoldan araç ceza bilgileri ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece araç cezası bilgilerine ulaşma konusunda değil ceza bilgilerine ulaştıktan sonra online olarak araç cezanızı ödemeniz de mümkündür.

Fakat e devlet üzerinden sunulan araç sorgulama hizmetinden yararlanarak araçların diğer konulardaki bilgilerini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

E devlet üzerinden araç sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Bu bölümde üyelik bilgileri ile giriş yapılması gerekir.

Araç Sorgulama

Giriş yapıldıktan sonra ise araç plakasının girilmesi yeterli olacaktır.

Araç Sorgulama

Belirtilen alana araç plakası girildikten sonra sistem tarafından plaka üzerinden sorgulama yapılacak ve sonuçlar ekranda yer alacaktır. Sonuç sayfası üzerinden yapacağınız araştırma ile birlikte araçların pek çok konuda detaylarına erişmeniz mümkün olacaktır. Bu açıdan sizler de kolay bir şekilde işlem yapmak ve araçlar için mağduriyet yaşamamak adına sunulan araç sorgulama hizmetlerini kullanmalısınız. Üstelik e devle araç sorgulama hizmeti tamamen ücretsizdir.

E DEVLET ARAÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*