CEPTEN GİB ARAÇ SORGULAMA
Günümüz teknolojisi hem internet hem de akıllı cihazlar ile yaşamın her alanında kendisine yer bulurken kurumsal ve resmi işlemlerde bu teknoloji dünyanın kolaylıklarından faydalanabilmek mümkün oluyor. Türkiye’de devlet kurumları arasında internet hizmetleri ve mobil hizmetler oldukça yaygın hale geldi. Bu kurumlar arasında da Gelir İdaresi Başkanlığı ön plana çıkıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ülke genelinde il vergi başkanlıkları kurumsal çözümleri ile internette ve mobil alanda vatandaşa araç, vergi ve ceza konularında bilgi alımını çok daha pratik bir hale getiriyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı Kısa Mesaj Bilgilendirme Servisi

Teknolojinin hızla gelişmesi ve hayatın her alanında yer alması dolayısıyla cepten araç sorgulama hizmetinde önemli çözümler sunan Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi ve Kısa Mesaj Bilgilendirme Servisi ile vatandaşa önemli işlem ve sorgulama kolaylıkları sunuyor. Vatandaşlar artık SMS üzerinden;

*Vergi Borç Bilgisi
*Motorlu Taşıtlar Vergisi Borç Bilgisi
*Trafik Para Cezası gibi bilgilerini sorgulayabiliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı KMS ile birlikte motorlu taşıtlar vergisi miktarı hesaplamanın da içerisinde yer aldığı MTV miktarı taksitini de öğrenebilme imkanı sunuyor.

GİB KMS Cepten Araç Sorgulama

GİB Kısa Mesaj Servisi ile artık cepten araç sorgulama işlemleri son derece pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Herhangi bir motorlu taşıtın ödenmemiş trafik para cezası bulunup bulunmadığını sorgulayabilmek için cep telefonlarının kısa mesaj bölümünde ‘TPC Plaka No Tescil Tarihi TCK NO(Vergi No)’ yazarak 1189’a mesaj gönderilebiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*