ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA
Araç sorgulama işlemleri arasında çekilen araç sorgulama da bulunmaktadır. Kişilerin araçlarının Emniyet personelleri tarafından bağlanması ve çekilmesi sonrasında kişilerin konuyla ilgili bilgi almak için emniyet kurumuna ya da online olarak çekilen araç sorgulama yapması gerekecektir. Bu sayede konuyla ilgili resmi bilgiler alınabilir. Kişilerin yapacağı hataların sonucunda yapılacak çekme işlemlerinde belirli otoparklara araçlar park edilmektedir. Çekilen aracın otoparktan çıkartılması için ise ceza türüne göre işlem yapılmalıdır. Eğer kişilerin trafik sigortası gibi eksikliklerinden dolayı araç çekilmişse sigorta yapılmalıdır. Fakat hatalı park gibi durumlar nedeniyle araçlar çekilmişse, otoparka giderek aracı çıkarmak mümkündür. Otopark görevlilerine araç cezasının ödenmesi sonrasında herhangi bir sorun yaşanmayacak ve araçlar çıkartılacaktır. Bu durum tüm araç sürücüleri için geçerlidir. Çekilen araç sorgulama yapmak isteyen kişiler ise aşağıdaki adımları takip ederek, kolay bir şekilde araç bilgisine ulaşabilir.

arac

Çekilen Araç Nasıl Sorgulanır?

Çekilen araç sorgulama yapmak isteyenler, aşağıdaki bağlantıdan ilk olarak sorgulama sayfasına erişim sağlamalıdır. Sayfaya giriş yapıldığında ise aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

otopark

Bu ekranda görülen formu doldurulması çekilen araç sorgulama işlemleri için zorunludur. Bu nedenle kişilerin formda istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurması gerekir. Bilgilerin girilmesinin ardından ise sistem tarafından girilen bilgilere göre sorgulama yapılacak ve kayıtlarda böyle bir aracın olup olmadığı kontrol edilecektir. Sonuç ekranında kayıtlardaki bilgiler gösterilerek çekilen araç sorgulama yapan kişilerin bilgi alması sağlanacaktır. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulduğundan dolayı herhangi bir sorun yaşanmadan işlemler yapılabilir. Özellikle çekilen araç sorgulama için bir ücretin ödenmesine gerek olmaması bu konuda işlemleri çok daha kolay bir hale getirmiştir.

ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*