BANKA İPOTEKLİ ARAÇ SORGULAMA
Günümüzde otomobil teknolojisinde yaşanan hızlı gelişmeler ile birlikte özellikle araç alımlarında yüksek oranlarda artışların yaşanmasına neden oluyor. Günümüz modern Türkiye’sinde vatandaşın otomobil alabilmek çin ihtiyaç duydukları nakit konusunda banka ve özel kredi kuruluşları tarafından özel hizmetler sunuluyor. Özellikle otomobil kredileri ile alınan araçlar son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Son derece kolay ve pratik bir şekilde otomobil sahibi olma veya otomobil yenileme fırsatı sunan bu krediler dolayısıyla banka ipotekli araç durumu ile de sıkça karşılaşılıyor.

Günümüzde pek çok kişi otomobil alabilmek amacı ile ödeyemedikleri kredi borçları dolayısıyla araçlarında rehin uygulaması ile karşı karşıya kalıyor. Bu durumun dışında banka ve özel kredi kuruluşlarından yapılan kredi çekimlerinde taahhüt gösterilen araçlarda da borcun ödenememesi durumunda rehin uygulaması araçlara gerçekleştiriliyor. Günümüz modern teknolojisi ile birlikte artık banka ipotekli araç sorgulama işlemini için e devlet sistemine giriş yaparak araç hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

E Devlet Banka İpotekli Araç Sorgulama

Dijital devlet hizmetleri sunan sanal devlet portalı e-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde banka ipotekli araç sorgulama işlemleri yapılabiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kayıtları altında bulunan araç bilgileri dolayısıyla vatandaşın banka ipotek durum bilgisini öğrenebilmeleri için online araç sorgulama hizmeti sunuluyor. Ancak diğer tüm e-Devlet işlemlerinde olduğu gibi öncelikli olarak kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor. E-Devlet kimlik doğrulama işlemleri için;

*E-Devlet şifresi ile giriş
*Mobil imza ile giriş
*Elektronik imza ile giriş
*T.C. kimlik kartı ile giriş gibi yüksek güvenlikli giriş yöntemlerinin kullanılması gerekiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün araç sorgulama uygulaması ekranından banka ipotekli araç sorgulama işlemi içinse sadece araç plaka bilgisinin girilmesi yeterli oluyor.

>>>>SORGULAMA LİNKİ<<<<


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*