BAĞLANAN ARAÇ SORGULAMA
Araçların trafikte yaptığı hatalı davranışlardan hatalı yere park ya da zorunlu trafik sigortası gibi işlemlerin yapılmaması halinde araçlar bağlanabilmektedir. Bağlanan araçlar, trafik tarafından belirlenen anlaşmalı bir otoparka çekilmektedir. Bu otoparktan aracın çıkartılması için belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Aksi halde otoparktan araç çıkartılamaz. Özellikle zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan kişilerin bu konuda mutlaka sigorta yaptırması gerekir. Sigorta işlemlerinin yapılmasının ardından araç çıkartılabilir.

Bağlanan araçlar için mevzuat belirlendiği için kişilerin konuyla ilgili yapacağı işlemlerde bu kuralları okuması yeterli olacak ve böylece yapılacak işlemler buna göre yapılacaktır. Kişilerin özellikle aracının bağlanması halinde aracın hangi otoparka çekildiğini öğrenmek için sorgulama yapması gerekecektir. Online olarak bağlanan araç sorgulama işlemleri bu konuda gerekli bilgiyi sağlayacaktır. Bağlanan araç sorgulama işlemleri için kişilerin aşağıdaki bağlantıdan yardım alamsı yeterlidir. Bağlantı aracılığı ile erişim sağlanacak uygulama sonrasında kişilerin bağlanan araç sorgulama yapması için ekranda yer alan formu doldurması gerekmektedir. Bağlanan araç sorgulama için doldurulması gereken form aşağıdaki gibidir;

otopark

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi kişilerin; ad, soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve araç plakasını doğru bir şekilde girmesi gerekir. Araç kimin üzerineyse o kişinin kimlik bilgileri girilmelidir. Bu bilgilerin doğru şekilde girilmesi sonrasında ise açılacak sayfada otopark bilgileri gibi detaylar belirlenecek ve kişilerin bilgi alması sağlanacaktır. Sizler de bağlanan araç sorgulama yaparak konuyla ilgili kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

arac

Ücretsiz bir şekilde yapılan bağlanan araç sorgulama sayesinde tüm bağlanan araçlar için bilgi sağlanabilir. Kolay bir sorgulama ekranı bulunması sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan aracı bağlanan tüm araç sahipleri bağlanan araç sorgulama yaparak bilgi alabilir.

BAĞLANAN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*