AVEA ARAÇ SORGULAMA
Avea tarafından araç sorgulamalarının yapılması için araç hasar sorgulama servisi oluşturulmuştur. Kurulan servis Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden bilgi almaktadır. Bu bakımdan kişiler Avea araç sorgulama yaptığında aynı zamanda SBM üzerinden de işlem yapmış olmaktadır. Avea araç sorgulama işlemlerinde kişilerin Avea tarafından yapılan tanıtımları ve bilgilendirmeleri okumaları yararlı olacaktır. Resmi internet sitesinde de detaylı bir şekilde Avea araç sorgulama hakkında açıklama yapılmıştır. Böylece Avea hattı bulunan kişiler Avea araç sorgulama ile araçlar hakkında bilgi alabilmektedir. Avea araç sorgulama işlemlerinde kişilerin plaka bilgisini 5664’e göndermesi gerekmektedir. Yapılan açıklamalarda herhangi bir ek ücret alınmayacağı ifade edilirken, Avea araç sorgulama işlemlerinin 5 Türk Lirası ile ücretlendirileceği belirtilmiştir.

Avea araç sorgulama yapan kişiler araçların kaza konusundaki tüm bilgilerine erişim sağlayacaktır. Aşağıda sizler için verdiğimiz Avea araç sorgulama bağlantısına tıklayarak sizler de resmi site üzerinden paylaşılan içeriğe ulaşabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

avea

Bu ekranda kişilerin Avea araç sorgulama olarak hangi işlemleri yapabileceği ve nasıl yapabileceği anlatılmaktadır. Kişilerin Avea araç sorgulama ile araç hasra kayıtlarına ulaşmak istediğinde ise yapması gereken sadece araç plakasının 5664’e gönderilmesidir. Bu konuda sorun yaşayanlar ise aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sorgulama mesajı gönderebilir.

arac

Avea araç sorgulama için belirtilen işlemlerin takip edilmesi yeterli olacaktır. Ücretli bir servis olduğundan dolayı ücret kişilerin Avea hattından tahsil edilecektir. Belirtilen detaylar sayesinde tüm araçlar için sorgulama yapılacağı gibi sorgulamalar için ayrı ayır işlemlerin yapılması gerekir. Ücretlendirme de her bir sorgulama için alınacaktır. Bu bakımdan işlem ve ücretlendirme konusunda kişilerin detaylara dikkat etmesi gerekir.

AVEA ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*