ARAÇLARDA BOYA NASIL KORUNUR?
Araçlarda boya koruma için hem parlaklık hem de pasta cila yapılabilir.

Sadece parlaklığın bir araç için kalıcı olmadığını unutmamak gereklidir. Üç dört seferlik yıkamanın ardından parlaklığı gidecektir. Araçların cilalanma işlemi uzmanları gözetiminde yapılmalıdır. Amatör ruh ile kendi araçları üzerinde farklı değişimler yapmak isteyenler bu ürünlerin etkilerini kısa süre içerisinde görüyorlar. Basit etkileri olabileceği gibi çok derin etkiler de bırakabilmektedir. Bu durumlar ile baş başa kalanlar ise uzman merkezlere başvurarak aracının bakımını yaptırmaktadır. Ancak böyle durumlarda fiyat konusu daha da yükselmektedir.

Aracını sevenler ve ona değer verenler ilk günkü rengini koruması için çaba sarf edenler, araçlarını alanında uzman kişilere teslim ederek istedikleri sonuçlara ulaşabilmektedir. Aracınızın boyasında bozulmalara sebebiyet vermemek için reklamlarda satılan ürünlere aldırış etmemek gerekiyor. Bu sayede hem aracınıza zarar vermeyecek hem de daha ucuz bir şekilde daha hoş görüntü elde edeceksiniz. En güzel renklerin daha güzel yaşaması için adımlar atmalısınız. Arabası için en çok özenenler ona en iyi bakanlar ve koruyanlardır.

Pasta Cilayı Önemseyin!

Pasta cila işleminin son derece hassas bir uygulama olduğunu defalarca hatırlatmakta fayda görüyorum. Araba zeminine doğru yapılan sert hamleler ciddi zararlar doğurabilmektedir. Pasta cila uygulaması son derece narin ve yumuşak bir biçimde yapılmalıdır. Arabanın ilgili bölümünün zemini olası bir olumsuzlukta ciddi zararlar görebilir. Ne idüğü belirsiz iş yerlerinde, sanayi bölgelerinde 3. Sınıf yerlerde aracınızı pasta cila işlemi için teslim etmeyin. Kullanılan aparat ve makinenin kaliteli olduğuna özellikle dikkat etmeye çalışın.

Eski ve teknik olmayan aparatlardan uzak durmaya çalışın, bu tip durumlarda arabanıza yapılan pasta cila uygulamasını hemen durdurun. Fiyat anlamında da değişkenlik gösterebilmektedir; fakat yine de pasta cilanın gerçekleşme bedeli öyle yüksek bir rakama tekabul etmemektedir. Pasta cilada üç dört çeşit farklı malzeme vardır ve bu malzemeler bağımsız durumdadır. Bu en iyi markaların bir araya gelmesi anlamında bir avantaj olabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*