ARAÇLARDA BOYA KORUMA NEDİR?
Gelişen teknoloji ile araç sahipleri boya koruma uygulaması ile araçlarını farklı nedenlerden dolayı zarar görmemesi için, boya koruma işlemine başvurmaktadır. Araçlar için oldukça yaralı bir işlem olmasının yanı sıra, bu uygulamayı sadece araç bakım firmaları yapmalıdır. Çünkü arabaya uygulanan boya koruma birçok işlemden geçmekte, tecrübeli bir kişinin yapabileceği bir uygulamadır. Bununla birlikte araçların korunması için, araç üzerine belli bir kalınlıkta olan ve bir çeşit katman olarak adlandırılan malzeme uygulanarak, araçların dış etkenlerden korunması sağlanır.

Bununla birlikte boya koruma ile cam filmi isimleri ve uygulamaları karıştırılmaktadır. Boya koruma filmleri, diğer işlemlere göre çok daha esnek ve şeffaf bir üründür. Boya korumada yapılacak malzemede en dikkat edilmesi gerekilen şeylerden biri, malzemenin kalitesidir. Aracın tamamen korunabilmesi açısından bu katmanın en az 100 mikron kalınlığında olması gerekmektedir. Daha düşük sayılardaki malzemeler, aracın darbelere karşı korunmasını en aza indirmektedir. Dolayısı ile 100 mikron kalınlığının altındaki koruma katmanı, araçlar için pekte bir avantajı olmayacaktır.

Bununla birlikte boya koruma uygulamasını, sadece arabanın ön yüzeyine değil de, zarar görebilme olasılığı olan yerlerine de uygulatabilirsiniz. Tamponlar, aynaların arka yüzeyleri, çıta altları gibi yerler aracın korunması gerekilen yerlere de örnek verilebilir. Ancak dikkat edilmesi gerekilen diğer bir hususta, boya korumada kullanılacak olan katmanın ölçüleridir.

Boya Korumada Profesyonel Destek!

Kişilerin araç kullanımında dikkat etmesinin yanı sıra araç boya koruma için profesyonel bir destek alması çok daha uygun bir çözüm sunacaktır. Böylece araçta meydana gelebilecek sorunlar giderilebileceği gibi herhangi bir problem yaşanmadan araçtaki tüm sorunlar önlenebilmektedir. Bölgenizde hizmet veren firmalardan bu konuda destek alabilir ve aracınızı, araç boyanızı garanti altına alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*