ARAÇ VERGİ HESAPLAMA
Araçlar için ödenmesi gereken motorlu taşıtlar vergisi konusunda önceden bilgi alınabilmektedir. Kişilerin motorlu taşıtlar vergisinin ne kadar olduğunu öğrenebilmesi için online olarak oluşturulan hesaplama formu kullanılabilmektedir. Formun kullanılması ile birlikte kişiler güncel borç durumu ve motorlu taşıtlar vergisi döneminde ödenmesi gereken miktarı görebilmektedir.

Motorlu taşıtlar vergisi için sunulan bu hizmetler sayesinde kişilerin motorlu taşıtlar vergisine dair hiçbir soru işareti kalmamaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan internet vergi dairesi üzerinden kullanıma sunulan online internet vergi dairesi kullanılmalıdır. Vergi dairesi üzerinden kullanıma sunulan hizmetlerde kişilerin hesaplama yapabilmesinin yanda borcunu da ödemesi mümkündür. Sorgulama yapılarak motorlu taşıtlar vergisi miktarının öğrenileceği hesap ekranı şöyledir;

mtv

Kişiler resimde de görüldüğü üzere kolay bir şekilde sorgulama ile bilgi alabilecektir. Yapılan hesaplamalar ücretsiz olduğu gibi kişiler istediği zaman sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir.

Sorgulama sonrasında kişiler güncel durum bilgisi almak için motorlu taşıtlar vergisi sorgulaması yaparak geçmiş döneme ait borç olup olmadığını da öğrenebilmektedir. Bu bakımdan kişiler için büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır. Sizler de sunulan hizmetler için bu https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_HSP_MTV sayfası ziyaret edilmelidir. GİB tarafından resmi olarak sunulan bu adres üzerinden tüm hesaplamalar yapılabilmektedir. Hesaplama yapılırken, kişilerin hesaplama formunda kişilerin girmesi gereken bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmesi gerekir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*