ARAÇ ÜRETİM YERİ SORGULAMA
Araçların aynı marka olmasına rağmen farklı yerlerde üretilmesi söz konusudur. Farklı üretim yerlerinde üretilen araçların, hangi ülkede üretildiğinin öğrenilmesi için araç üretim yeri sorgulama yapılabilir. Online olarak yapılabilen araç üretim yeri sorgulama sayesinde kişiler araçların üretim yerini kolay bir şekilde öğrenebilir.

Araç üretim yeri sorgulama yapılmasında aşağıda yer alan adımların takip edilmesi yeterli olacaktır. Araçların üretimi sonrasında şase numarası oluşturularak, araçlara birer kimlik verilmektedir. Her araç için ayrı ve benzersiz bir şekilde alınan şase numarası, araçlarda hiçbir zaman silinmemektedir. Bu bakımdan şase numarasının kullanılması sayesinde kişiler araçlar için pek çok konuda bilgi sağlayabilmektedir. Sizler de aşağıda yer alan adımları takip ederek, şase numaranız üzerinden araç ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Araç Üretim Yeri Nasıl Sorgulanır?

Araç üretim yerinin sorgulanması için resmi olarak açılan Türkçe bir site bulunmamaktadır. Bu nedenle kişilerin araç üretim yeri sorgulama işlemlerini yabancı siteler üzerinden yapması gerekmektedir. Araç üretim yeri sorgulama yapmak isteyenlerin ilk olarak araçların şase numarasını öğrenmesi gerekir. Şase numarası kaputun alt kısmında yer almaktadır. Şase numarası öğrenme ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler aşağıda yer alan resmi inceleyebilir.

Şase numarası öğrenildikten sonra ise aşağıdaki bağlantıdan araç üretim yeri sorgulama sayfasına erişim sağlanmalıdır. Sayfaya giriş yapıldığında ekrandaki görüntü şöyle olmalıdır.

arac

Bu bölümde kişilerin şase numaralarını girmesi için bir form alanı oluşturulmuştur. Form alanına şase numaranızı girmenizin ardından ise sistem tarafından araştırma yapılarak, işlem sonuçlandırılacaktır. Sonuç sayfasında kişilerin şase numarasını girdiği aracın üretim yerinin neresi olduğu açıklanacaktır. Böylece kişiler kolay bir şekilde bilgi alarak, araçlarının nerede üretildiğini öğrenebilir.

ARAÇ ÜRETİM YERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*