ARAÇ SİGORTA SORGULAMAArac

Araçlar için yapılan sigortaların güncel durumu hakkında bilgi alınması için online olarak araç sigorta sorgulama yapılabilir. Sigorta sorgulama işlemlerinde kişilerin yararlanması gereken remsi site Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’dir. Üstelik site üzerinden sorgulama hizmeti sunulduğundan dolayı kişilerin başka bir servis kullanmasına gerek kalmadan direk site üzerinden işlemlerini yapması mümkündür.

Araç sigorta sorgulama yapacak kişilerin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde yer alan araç poliçe sorgulama hizmetlerinden yararlanması gerekmektedir. İlgili siteye giriş yapıldığında kişilerin sorgulama yapabilmesi adına 3 farklı seçenek üzerinden sorgulama yapması sağlanmıştır. Bu bakımdan ilgili sayfaya giriş yapıldığında sorgulama yapılması için üç seçenekten birisini seçilmesi gerekmektedir.

Aşağıdaki bağlantının kullanılması ile birlikte araç sigorta sorgulama sayfasına erişim sağlanacaktır. Bu sayfaya giriş yapıldığında ise aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

trafik

Ekranda da görüldüğü üzere giriş için üç seçenek şöyledir;

  • Plaka ve T.C. kimlik no ile sorgulama
  • Plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama
  • Sigorta bilgileri ile sorgulama

Bu üç seçenekten birisinin seçilmesinin ardından ekranda ilgili bilgilerin girileceği alanlar açılacaktır. Bu alanlara bilgilerin girilmesinin ardından ara butonuna tıklanması ile birlikte sorgulama yapılmış olacaktır.

Araç sigorta sorgulama işlemlerinde doğru bilgilerin girilmesi halinde sistem tarafından kişilerin sigorta bilgileri ile ilgili detaylar yayınlanacaktır. Böylece ilgili sigorta, sigorta yapan firma ve sigortanın geçerlilik süresi gibi bilgiler üzerinden yapılacak incelemeler ile birlikte sigorta konusundaki tüm detaylara ulaşılmış olacaktır. Kişilerin online olarak yapacağı bu tür işlemlerde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan diğer hizmetlerden de yararlanılabilmektedir. Bu bakımdan işlemleri yaptıktan sonra menü üzerinden uygun hizmetin seçilmesi ve hizmet ekranındaki bilgilerin girilmesi sonrasında sorunsuz bir şekilde işlem yapılacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*