ARAÇ NOTER DEĞERİ SORGULAMA
Araçların noter satışlarında değer belirlenmektedir. Değer belirleme işlemlerinde araçların kasko durumu zerinden araç noter değeri belirlenmektedir. Bu açıdan noterde yapılacak işlemlerde araçların ne kadarlık bir değer alacağını kişiler araç noter değeri sorgulama yaparak öğrenebilmektedir. Araç noter değeri sorgulama işlemlerinin yapılması için Türkiye Sigortalar Birliği tarafından sunulan online hizmetten yararlanılmalıdır. Sitede yer alan online hizmet sayesinde tüm araçların değeri hesaplanabilmektedir. Araç noter değeri sorgulama yapmak isteyen kişiler bu bakımdan online olarak işlem yapabilir ve kolay bir şekilde araç değeri bulabilir.

Araç Noter Değeri Nasıl Sorgulanır?

Araç noter değeri sorgulama işlemlerinin yapılması için ilk olarak aşağıda bağlantıdan siteye giriş yapılması gerekmektedir. Siteye giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Bu ekranda kişilerin mutlaka formu doldurması gerekmektedir.

noter

Aracın model yılı, markası ve tipi gibi seçeneklerin seçilmesi ile birlikte kişiler araçlarının güncel değerini öğrenebilmektedir. Formun doldurulması sonrasında araç noter değeri sorgulama kapsamında sistem tarafından hesaplamalar yapılarak, mevzuatlar dâhilinde araç değer hesaplaması yapılmaktadır. Tüm araçlar için kasko değeri hesaplaması yapılabilir.

Ayrıca hesaplamalar kasko için de kişilere bilgi vermektedir. Araçları için kasko yaptırmak isteyen kişiler kargo değerini hesaplamak için aynı adımları takip etmelidir. Bu adımların takip edilmesi ile birlikte güncel değer öğrenilerek, sigorta ve kasko işlemleri buna göre yapılabilir. Kişilerin araçları ile ilgili yapacağı bu sorgulamalarda ücret alınmadığı gibi tüm mevzuatlar ile ilgili bilgi de Türkiye Sigortalar Birliği resmi internet sitesi aracılığı ile alınabilmektedir. Kişiler internet siteleri aracılığı ile işlemlerini yapacağı için zorluk yaşamadan, kolay bir şekilde bilgilere ulaşılması mümkündür.

ARAÇ NOTER DEĞERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*