ARAÇ KM SORGULAMA
Araçların durumları hakkında bilgi alınması konusunda SMS ve online sorgulama hizmetlerinden yararlanılması gerekir. Yapılacak sorgulamalar sonrasında kolay bir şekilde araç detaylarına ulaşıldığı için kilerin araçlar konusunda resmi olarak alacağı destek sayesinde herhangi bir mağduriyet yaşaması önlenmektedir. Bu bakımdan sizler de özellikle ikinci el araç almadan önce araçlar hakkında sorgulama yaparak araçların güncel durumunu kontrol etmelisiniz.

Araçların Kilometre Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Araçların kilometre sorgulamasında kişilerin araç KM sorgulama olarak bir hizmet bulunmadığı için değişen parça sorgulaması yapılması gerekmektedir. Araç parça sorgulama işlemlerinde kişilerin PARCA yazarak araç plakasını ve kaza tarihini girmesi gerekir. İlgili kaza tarihinde araçların kilometresi de kayıt altına alındığından dolayı araç KM sorgulama bu şekilde yapılabilir.

parca

Araç KM sorgulama işlemlerinde kişilerin aşağıdaki gibi mesaj göndermesi yeterlidir. Bu örnek ile birlikte sorgulama işlemlerinde sorun yaşayan kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilecektir.

Araç KM sorgulama gibi yapılacak sorgulamalarda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından hizmetler sunulmaktadır. Sunulan bu hizmetlerden yararlanılarak araçlar hakkında pek çok konuda bilgi alınabilir.

kilometre

Sadece kilometre değil, araçların kazaları, sigorta bilgileri, değişen parça bilgileri gibi bilgiler öğrenilebilir. Bu bakımdan kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi adına sadece sorgulama için mesaj atılması yeterlidir.

Sorgulama Ücretlendirmesi Ne Kadar?

Araç KM sorgulama gibi sorgulama işlemlerinde kişilerin 5 TL işlem ücreti ödemesi gerekmektedir. Tüm operatör ve hatlar üzerinden yapılabilecek araç KM sorgulama işlemlerinde kişilerin her bir sorgulamada sadece bir araç için bilgi alabileceği de unutulmamalıdır. Bu bakımdan sorgulama metninde sadece bir aracın plakası yazılmalıdır. Sorgulama sonrasında kişilere mesaj gönderilerek durum hakkında bilgi verileceği için gelen sonuçlara göre araçların güncel kilometre bilgisi karşılaştırılabilir.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*