ARAÇ İPOTEK SORGULAMA
Araçlar üzerinde herhangi bir ipotek kararının olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin ipotek sorgulaması yapması gerekmektedir. Araçlar için yapılacak ipotek sorgulama sonrasında bu konudaki güncel kararlar hakkında bilgi alınabileceği gibi kişiler kolay bir şekilde ipotek durumunu öğrenebilmektedir.

İpotek sorgulama yapmak isteyen kişilerin e devlet üzerinden sunulan araç sorgulama hizmetinden yararlanması gerekirken bu hizmetin ücretsiz olması da kişilerin kolay bir şekilde bilgi almasını sağlamaktadır. Araç ipotek sorgulaması yapmak isteyen kişilerin e devlete üyelik bilgileri ile giriş yapması gerekmektedir.

Üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ise araç sorgulama adı altında sunulan hizmet sayesinde kişiler istediği zaman kolay bir şekilde bilgi alma şansını elde etmektedir. Araçların güncel bilgilerinden yanı sıra ipotek bilgileri gibi güncel ve özel bilgilerine de ulaşım sağlanabilmektedir. Üstelik sadece plaka bilgisinin girilecek olması işleri kolaylaştırmaktadır.

arac

Sizler de araçlar ile ilgili bilgi almak, ipotek sorgulaması gibi işlemler yapmak için belirtilen hizmetten yararlanabilirsiniz. E devlet üzerinden sunulan tüm işlemlerde olduğu gibi kişilerin üyelik girişi yaparak hizmetler yararlanması oldukça kolaydır. Araç ipotek sorgulama yapıldığında araçlar için aynı zamanda çalıntı durumu hakkında da bilgi alınabilmektedir. Araçların çalınması sonrasında araçlar için oluşturulan çalıntı kaydı bu ekranda görülebilmektedir. Bu bakımdan sorgulama yaptıktan sonra araç için herhangi bir yasal durumun da olup olmadığı da kolay bir şekilde öğrenilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*