ARAÇ HASAR KAYDI SORGULAMA
Araçların önceki yıllarda kaza yapıp yapmadığını öğrenmek isteyenlerin araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapması gerekmektedir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan bu hizmetlerde vatandaşların internet üzerinden yapabileceği bir işlem olmadığı için SMS servisinin kullanılması gerekmektedir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi SMS servisi aracılığı ile yapılacak araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde sorgulaması yapılan araç hakkındaki tüm kaza bilgileri öğrenilebilir. Bu bakımdan kişilerin SMS üzerinden nasıl sorgulama yapılacağını öğrenmesi araç hasar kaydı sorgulama işlemleri için yeterli olacaktır.

Hasar kaydı sorgulama

Yandaki görselde de görüldüğü üzere araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için ilk olarak telefonların mesaj bölümüne girilerek mesajın yazılması gerekmektedir. Mesaj yazarken yukarıda göreceğiniz üzere araç plakasının istenildiği gibi yazılması ve ardından mesajın 5664 numaralı SMS servisine gönderilmesi yeterli olacaktır.

Bu şekilde yapılacak sorgulamalar sonrasında plakası girilen aracın kaza durumunu kontrol edilecek ve tüm kaza bilgileri vatandaşlara SMS aracılığıyla gönderilecektir. Mesaj ile gönderilecek rapor sayesinde vatandaşların araçların kazalarına dair tüm detayları öğrenmesi ve gerekli bilgileri alması mümkün olacaktır.

Eğer araçların kayıtlı bir kazası bulunmuyorsa bu konuda mesaj gönderilerek kişilerin bilgi olması sağlanacaktır. Fakat eğer aracın yaptığı bir kazası bulunuyorsa kaza ile ilgili detaylı bilgiler gönderileceği için tüm kazalar için herhangi bir soru işareti kalmayacak ve vatandaşları kolay bir şekilde bilgileri öğrenebilecektir.

Sunulan araç hasar kaydı sorgulama gibi benzer sorgulama hizmetleri de Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulduğu için kişilerin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi internet sitesinde yer alan sorgulama bölümüne giriş yapılması yeterli olacaktır. Böylece araçlar için kolay bir şekilde detaylara ulaşılarak tüm bilgilere erişim sağlanacaktır.

Arac


61 Comments Posted

  1. İyi günler benim aracim yurt dışından gelme yani yabanci plakali aracimin trafik sigortası bitti ve tekrar yaptirdim sigorta evragi postada kayboldu zannetdiyorum aracin sigortali olduğunu sistemde belli olurmu tirafige veya yurtdışına cikabilirmiyim

  2. Benim aracım 2 tane kazası varken 5664 e msj attığınızda ilk 11 kazası var diyo sonra 7 kazası var diyo sizin yuzunuzden Arabamızı satamiyoruz yalan yanlis bilgi veriyosunuz. Sizle nasıl iletişime geçicez doğru göstermek için

  3. hasar kayıtları parasal değer üzerinden değilde kaza resimleri üzerinden sorgulanmalı parasal değer gerçeği yansıtmamaktadır alıcı gerçek hasarı görmesi ve aracın nereden hasarı olduğunu görmesi için fotoğraflarına bakmalı ona göre aracı almalıdır trmerden hasar sorgulandığında resimler gelmelidir.

  4. 06bv5914 aracının 4 adet kazası gözüküyor 2 adeti benim ama ağır hasar kaydı ve öbürü benim değil sigortadan ve tramerden sorgulatma yaptığımda bu agir ve öbür hasar gözükmüyor 5664 mesaj atigimda geliyor bu iki kazayı nasıl sildiririm cevap verirseniz sevinirim

  5. ya arkadaslar orjinal hastasiysaniz gidin sifir rac alin ya bugun yeni dogan bi cocuk bile kaza geciriyor yaniyor dusuyor ne yani araba kazali olunca cokmu yakiyo sanki bakarsin begenirsen alirsin isine gelirse kimse kimseye zorla bisi satmiyoki ya isteragir hasar ister pert olsun bu ARACI TAMIR EDIP TRAFIGE CIARTMISLAR DAHA NEKI ZATEN FIYATIDA UYGUN OLUYOR MILLET OYLE BUSI OLMUSKI BU DEVIRDE INSAN SAYISI KADAR ARABANIN OLDUGU ULKEDE BOYASIZ 5 6 YASINDA ARABA ARIYOR TAKINTISI OLAN ADAM GITSIN SIFIR ALSIN ARKADASIM YOK SU DEGISMIS YOK BURA BOYALI NE BU YA

  6. Merhaba, 5664 motor numarasi ile HASAR M “AEE….” sorgulama yapıyorum fakat eksik bilgi diye geri bildirim yapıyor 3 kere oldu. Bundan ücretlendirme alınıyor mu?

  7. Şase numarasından nasıl sorgulayabiliyoruz plakadan sorgulamanın haricinde bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
    Birde plakadan sorgulatınca birden fazla hasar kaydı varsa bazılarının miktarını göstermiyor sadece kaza yada çarpma yazıyor tam emin olmak için ne yapmam lazım ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*