ARAÇ HACİZ SORGULAMA
Kişilerin araçların durumları hakkında bilgi almak için araç sorgulama yapması gerekirken, araç haciz sorgulama ile birlikte haciz konusunda da bilgi alınabilmektedir. Araç almadan önce bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına kişilerin araç haciz sorgulama yapması gerekmektedir. Araç haciz sorgulama işlemlerinde kişilerin plaka girmesi yeterlidir. Fakat kişilerin e devlet üzerinden yapacağı işlemlerde üyelik detaylarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Araç haciz sorgulama işlemlerinde kişilerin alacağı bilgiler arasında sadece haciz durumu yer almamaktadır. Haciz bilgisinin dışında araçların çalıntı durumunun olup olmadığı gibi tüm detaylar ekranda yer almaktadır. Ekranda aynı zamanda araçların ruhsat bilgileri de yer almaktadır. Bu sayede araçların ruhsatında yer alan bilgiler, ekranda yer alan bilgilerle de karşılaştırılabilir. Kişilerin yapacağı online işlemlerde bu bakımdan araçların detaylarına ulaşılması pek çok konuda avantaj sağlamaktadır. Eğer sizler de e devlet üzerinden araç haciz sorgulama yapmak istiyorsanız, aşağıda yer alan araç haciz sorgulama adımlarını takip edebilirsiniz. Yapılacak sorgulamalar sonrasında belirtilen ekrana ulaşılacağı gibi plakası girilen tüm araç için de online olarak bilgi sağlanabilir.

Araç Haciz Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç haciz sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin ilk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanması ve sorgulama sayfasına girmesi gerekmektedir. Siteye giriş yapıldıktan sonra sistemde yer alan sorgulama alanına plaka bilgisi girilmelidir.

Aşağıdaki bağlantıya tıklandığında aşağıdaki gibi bir ekran görülecektir.

arac

Resimde de görüldüğü gibi bu alanda kişilerin ilk olarak üyelik girişi yapması gerekmektedir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra ise sorgulama alanı görülecektir. Bu alana plaka girilmelidir.

arac

Üyelik giriş yapmadan ya da üyeliği bulunmayan kişilerin ilgili hizmetten yararlanması söz konusu değildir.

ARAÇ HACİZ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*